Domov Reportáže Pohľad na Android retro hry I.

Pohľad na Android retro hry I.

Zdielať

Koho občas chytí nostalgia a zaspomína si na staré kultové hry? Rovnako tak to máme aj my v redakcii a tak prinášame niekoľkodielny report o retro hrách nášho detstva. Dnešné technológie nie sú stavané na hranie 8-bitových hier a smartfón je jedna z mála platforiem, kde to ešte možné je. Sme radi, že si to tvorcovia hier uvedomujú a na Google Play majú obrovské zastúpenie. Tak ideme na to, tu je malá ochutnávka, alebo prvý diel 🙂

Android retro hry

Supaplex

Najvernejšiu podobu, takmer identickú vytvoril vývojár jmaster. Stále rovnako dobrá a nervydrásajúca hra, perfektné ovládanie i spracovanie. Zvláštne je, že aj po dvadsiatich rokoch sme prešli druhý level popamäti na prvýkrát.

supaplex 01supaplex 02

Úlohou je zbierať diamanty a vyhýbať sa kameňom. Naozaj klobúk dole za spracovanie. Pozor pri hraní môže prísť telefón k úhone, rovnako ako pred dvadsiatimi rokmi klávesnica 386-tky.

Prehistorik

Ďalší kultová pecka je prehistorik z dielne Interplay. Spracovanie na jedničku, ovládanie taky dobré. V google play stojí iba 70 centov. Jediná výčitka je k obtiažnosti, možno až príliš náročná.

prehistorik 01prehistorik 02

Klasické prostredie, ohníky v jaskyni, dinosaurici a nekonečné mlátenie palicou (doteraz si spomíname na búchanie do medzerníka na klávesnici) 😀

Vlak

Snáď každý z nás ho hral. Je to hra z dielne českých borcov MixedApps.cz. Hra je na štýl snake, zbierate všetky predmety (drahokamy, poklady, stromy, jablká …) a vyhýbate sa všetkým prekážkam a neustále pribúdajúcim vagónom.

vlak 01vlak 02

Po pozbieraní všetkých predmetov v danej aréne sa otvorí brána do ďalšieho kola. Hra je do istej miery logická a postupom hry ťažšia a ťažšia. Chválime zachovanie retro, s ovládaním je to trochu horšie aj keď je na výber viac druhov, ale určite na chvíľu zabaví.

PAC-MAN

Jedna z najstarších hier vôbec. Na android ju vytvorilo štúdio Bandai Namco. Úlohou je pozbierať všetky body a vyhnúť sa strašidlám.

pac-man 01pac-man 02

Po zobratie veľkého bodu sa po časovo obmedzenú dobu hra obráti, strašidlá zmení farbu a sú taky na jedenie vaším pac-manom. Ovládanie jednoduché, spracovanie výborné. Taká klasická záchodová hra 🙂