Domov Recenzie Tip na letnú dovolenku: Asimina Suites Hotel

Tip na letnú dovolenku: Asimina Suites Hotel

Zdielať

Na trávenie voľného času pri vode je pre bežného Európana ideálny región okolo Stredozemného mora.                                 [FOR ENGLISH VERSION CLICK HERE]

Medzi cieľovými destináciami u Slovákov dominujú tradične Chorvátsko, Taliansko a Grécko. A práve s gréckou kultúrou, históriou a jazykom je úzko spojený Cyprus, nazývaný aj Afroditin ostrov, kde sme zamierili, aby sme tu našli pokoj a dobré miesto na relax.

V letnej sezóne sa dá na Cyprus dostať letecky priamo z Bratislavy. Na južnom pobreží sa nachádza pomerne dosť zaujímavých miest vhodných na pobyt pri mori, a to aj v čase mimo hlavnej sezóny. My sme strávili týždeň na prelome septembra a októbra vo výnimočnom prostredí hotela Asimina Suites neďaleko mesta Pafos. Teploty sú tu aj v tomto čase letné a voda má stále okolo 24°C. Cyprus je ostrov, kde je okolo 330 slnečných dní v roku, sezóna tu trvá od apríla do konca októbra.

Tento 5* hotel sa nachádza na konci promenády, ktorá lemuje pobrežie v dĺžke niekoľkých kilometrov z mesta smerom na východ. Takto je Asimina Suites Hotel prepojený so susedným sesterským 4* hotelom Pioneer Beach. Ide o zaujímavý koncept zdieľania uzavretej pláže dvoma zariadeniami v dvoch cenových úrovniach. Celý komplex s dvoma oddelenými hotelmi patrí do siete Constantinou Bros.

Areál Asimina Suites Hotel je navrhnutý tak, aby vytváral príjemné a pohodové prostredie. Budovy v pôdorysnom tvare L ho obklopujú zo severu a prirodzene je orientovaný k moru a slnečným lúčom na juh. Je tu množstvo trávnatých plôch s palmami, oleandrami a olivovníkmi. Lehátka so slnečníkmi sú situované buď na tráve medzi palmami alebo na piesku tesne pri mori.

Vybavenie izieb je veľkorysé a zodpovedá vysokej úrovni hotela. Náš apartmán mal 38 m2 s dvoma samostatnými miestnosťami. Pohodlná veľká posteľ v spálni je samozrejmosťou, rovnako ako priestranná kúpeľňa s bohatým príslušenstvom, kde je vaňa aj sprchový kút pre dvoch. V obývacej izbe dominuje veľký gauč s kreslami a stolíkmi. Príjemným zážitkom je posedenie na veľkom balkóne s výhľadom na more. Súkromná Wi-Fi sieť je v celom areáli stabilná a spoľahlivá, dosahuje rýchlosti 8/2 Mbps.

Už hneď pri príchode hosť dostáva najavo, že je vítaný a tento pocit má počas celého pobytu. Od úvodného uvítania s welcome drinkom až po rozlúčku na recepcii. Atmosféra hotela je veľmi pokojná. Nie sú tu žiadne hlučné aktivity a večerná hudobná produkcia je veľmi decentná. O 22:00 je vonku kľud, kto chce, môže pokračovať v niektorom z barov. Koncept Adults only zaručuje, že hostí neruší žiaden hluk. Prevažujú tu starší britskí turisti alebo ľudia v aktívnom veku, ktorí si cenia pokoj a výnimočné služby.

V rámci pobytu v hoteli je možné venovať sa širokej škále športových aktivít, k dispozícii je veľa možností. Tenisový kurt s umelým trávnikom, fitness, biliard a iné. Samozrejmosťou je vnútorný bazén, vírivka alebo masáže. V centrálnej časti letoviska je veľký vonkajší bazén. V blízkosti hotela je športové centrum s možnosťou prenajať si čln alebo skúsiť pasasailing.

Veľmi zaujímavo je riešená hotelová pláž. Je zdieľaná so susedným hotelom a tvarovaná je do takmer uzavretej elipsy s dĺžkou asi 300 metrov, ktorá je zo strany mora chránená kamennými valmi. Toto je veľkou výhodou oproti iným hotelom v tejto lokalite, kde je otvorené more s horším prístupom. Voda je veľmi čistá, dno a pobrežie je sčasti kamenisté a sčasti piesčité. Ochranné valy vytvárajú pocit lagúny s pokojnejšou hladinou. Pre lepší vstup do vody slúži vysunuté mólo s plávajúcou plošinou. Treba tu však dávať pozor, nakoľko plávajúca plošina je pomerne pružná.

Osobitne treba vyzdvihnúť miestnu gastronómiu. V hotelových reštauráciách majú hostia bohatý výber veľmi dobrých jedál. Nám najviac chutil gyros a špeciality z rýb. Samotná konzumácia jedla s výhľadom na more a palmy v reštaurácii Kymata je taktiež veľkým zážitkom. Aj raňajky v bufete Estia pri bazéne sú príjemný začiatok dňa. Obsluhu zabezpečuje medzinárodný tím mladých ľudí s vysokou profesionalitou a priateľským prístupom.

Okolie letoviska s blízkym mestom Pafos ponúka rôzne možnosti na výlety. V juhozápadnom cípe Pafosu je priestor s archeologickými nálezmi. Sú tu zvyšky antických stavieb, z ktorých najvýznamnejšie sú Dionýzov dom, Agora, Theseova vila alebo Stĺpy sv. Pavla. Zaujímavý je tiež hrad s prístavom. V okolí možno skúsiť rôzne výlety, avšak pri prenájme auta treba brať do úvahy, že na Cypre sa jazdí vľavo, rovnako ako na britských ostrovoch. V bezprostrednej blízkosti hotela Asimina Suites je malý malebný kostolík a pri ňom miesto, z ktorého možno najlepšie pozorovať západ slnka.

Silnou stránkou hotela je vysoká kvalita služieb a exkluzívne priestory. Hosť má pocit vlastnej výnimočnosti a občas môže zažiť wow efekt. My sme prežili skutočne oddychový týždeň a vrátili sme sa výborne zregenerovaní. Hotel rozhodne odporúčame, treba však rátať s tým, že cena za služby zodpovedá ich vysokej úrovni. Sú naozaj výnimočné, o čom svedčia aj početné ocenenia. Všetko smeruje k čo najväčšej spokojnosti hosťa, aby sa vrátil aj nabudúce. A môže byť náhodou obslúžený aj po slovensky.

Vďaka vysokej spokojnosti pri službách a ubytovaní udeľuje redakcia DigitalPortal.sk produktu Constantinou Bros Asimina Suites Hotel ocenenie TOP Produkt

22 komentárov

  1. Redaktor dostal dovolenku tak dal recenziu.Ste jak Ondro Macko co dostane zadara Samsungy za 3tisic a potom ich 3mesiace chvali haha:D ale za mna recenzia fajn,dobre napisana,seriozne bez prifarbenia co sa o Mackovi a jeho tzv „recenzii“ vobec neda povedat.Ale oni este aj komentare mazu,snad u vas prejde komentar,diky.