Domov Novinky Tipy a triky: Relax v Bratislave na jar

Tipy a triky: Relax v Bratislave na jar

Zdielať

Prinášame niekoľko tipov na relax v našom hlavnom meste, vďaka ktorým si oddýchnete.

V Bratislave je veľa parkov, ktoré sa v jarnom období prebúdzajú k životu. Najznámejší z nich je Sad Janka Kráľa, kde sa môžete prejsť popri rieke Dunaj a obdivovať krásne kvety a stromy. Naše mesto je obklopené krásnou prírodou a má množstvo cyklistických trás. Jednou z najpopulárnejších je trasa okolo Dunaja, ktorá ponúka úžasné výhľady na rieku a okolitú prírodu.

Mesto má aj množstvo útulných kaviarní, kde si možno vychutnať dobrú kávu. Mesto je tiež obklopené vinicami, ktoré návštevníka prekvapia krásou a atmosférou. Navštívte niektorú z miestnych viníc a ochutnajte miestne vína.

Tip na výlet: Bratislava po vode aj po zemi (LINK NA ČLÁNOK)

Je tu tiež niekoľko krásnych zámkov a najviac odporúčame ísť na Devín. V týchto historických miestach sa môžete prechádzať po záhradách a obdivovať architektúru. Výlet na Devín a prechádzka po hradnej skale ako aj počúvanie príbehov o histórii návštevníkovi určite pomôžu zbaviť sa stresu. Vyberte sa na výlet a navštívte sútoku riek Dunaj a Morava.

Ak sa chystáte na relaxačný víkend v Bratislave, máme ešte niekoľko ďalších tipov na zaujímavé aktivity: Návšteva botanickej záhrady ponúka oázu zelene a kvetov a poskytne oddych od rušného mesta a ponúkne možnosť obdivovať krásu rôznych druhov rastlín. Vyhliadková plavba po Dunaji je rozhodne jedna z najzaujímavejších, my sme otestovali dve možnosti plavby. Nechajte sa unášať po rieke a obdivujte krásy Bratislavy z vody.

Tip na výlet: Hotel Park Inn by Radisson Bratislava (LINK NA ČLÁNOK)

Ďalšou možnosťou je relax v spa, v niektorom hoteli, kde si možno užiť masáže, kúpele a iné relaxačné procedúry. Kaviareň s knihami je pre tých, ktorí sa chcú zrelaxovať čítaním dobrej knihy a pitím kávy. Kaviareň s výhľadom na mesto môže byť fascinujúci. Okrem toho, že si môžete zvoliť z bohatej ponuky kníh, kaviareň ponúka aj skvelú atmosféru na oddych.

Cyklistický výlet je pre aktívnych ľudí, ktorí sa radi pohybujú a chcú objaviť krásy okolia hlavného mesta. Najlepšie je použiť svoj bicykel, alebo elektrobicykel, je tiež možné si prenajať bajk a vyraziť na cyklistický výlet. Okrem toho, že sa dostanete na čerstvý vzduch, zároveň si môžete užiť aj pekné výhľady na okolie. K dispozícii je množstvo cyklotrás, ktoré návštevníka zavedú do krásnej prírody v okolí mesta, trasa okolo Dunaja alebo do Malých Karpát.

Tip na výlet: Bratislava z UFO vyhliadky (LINK NA ČLÁNOK)

Na jar sa v meste môžete tiež vybrať na prechádzku v parkoch a záhradách, ktoré sa konečne začínajú prebúdzať po zime. Odporúčame navštíviť Sad Janka Kráľa. Najväčší bratislavský park na pravom brehu Dunaja, kde si môžete oddýchnuť na lúkach, prejsť sa popri fontánach a relaxovať pri jazierku.

Baroková záhrada na Bratislavskom hrade ponúka nielen nádherný výhľad, ale aj množstvo záhradných úprav a sôch. Okrem toho môžete navštíviť aj rôzne kultúrne podujatia, ako sú koncerty, divadelné predstavenia, výstavy a podobne.

Návštevníkov, ktorých zaujíma kultúra a históriu ju nájdu v Múzeu mesta Bratislavy, alebo v Slovenskej národnej galérii. Bratislava na jar určite ponúkne množstvo zábavy a relaxu v prírode, medzi najobľúbenejšie patrí Devínska Kobyla. Túlajte sa tiež úzkymi uličkami Starého mesta, obdivujte historické pamiatky a zastavte sa na kávu alebo pivo v jednej z mnohých kaviarní alebo krčmičiek. Vybrali ste si z našich tipov?

Tip na výlet: Vyhliadkové plavby po Dunaji (LINK NA ČLÁNOK)