Domov Novinky Infinix predstavuje sériu Note 40

Infinix predstavuje sériu Note 40

Zdielať

Trendová technologická značka vytvorená pre mladých spotrebiteľov, predstavuje slovenské ceny svojich najnovších smartfónov strednej triedy.

Na fotografii Infinix Note 40 Pro

Séria Note 40 predstavuje významný pokrok v technológii All-Round FastCharge 2.0. Používatelia sa môžu tešiť na inovácie, ako je 100W viacrýchlostné FastCharge, bezdrôtové MagCharge a vlastný vyvinutý čip podporujúci multifunkčné režimy nabíjania. Okrem toho Note 40 Pro ponúka živý a zakrivený 3D 120 Hz AMOLED displej a 108 MPx fotoaparát so superzoomom a podporou OIS.

Infinix Note 40 a Note 40 Pro ponúkajú nielen jasný, veľký a kvalitný displej AMOLED, ale aj systém stereo reproduktorov od renomovanej značky JBL. Kľúčový je aj výkon zariadenia vďaka procesoru MediaTek Helio G99 Ultimate s 8GB a 12GB RAM, ktorú možno zdvojnásobiť pomocou funkcie virtuálnej pamäte RAM.

Na fotografii Infinix Note 40 Pro v popredí, Infinix Note 40 v pozadí

Séria prináša technológiu All-Round FastCharge 2.0, ktorú poháňa prvý čip Cheetah X1 vyvinutý priamo výrobcom. Tento čip integruje vysoko presnú detekciu napájania, bezpečnú detekciu napätia a podporu rôznych používateľských scenárov. Model 40 Pro+ 5G podporuje 100W viacrýchlostné rýchle nabíjanie, takže v hyperrežime môžete nabiť 50% batérie len za 8 minút. Ponúka tiež režim nízkej teploty a inteligentný režim pre adaptívne nabíjanie.

Séria sa môže pochváliť hustotou batérie, takže môžete nabíjať 1600 cyklov a stále bude mať používateľ 80% kapacity batérie. Ponúka tiež vo svojej triede 20W bezdrôtové magické nabíjanie. V strednej triede určite zaujme súprava MagKit na pohodlné magnetické nabíjanie, ktorá zahŕňa puzdro na telefón MagCase, magnetickú nabíjaciu podložku MagPad a magnetickú powerbanku MagPower.

Na fotografii Infinix Note 40 (zľava) a Infinix Note 40 Pro (sprava)

Technológia Extreme-Temp zaisťuje spoľahlivé nabíjanie až do -20 °C, čo je ideálne pre mrazivé teploty. Bypass Charging 2.0 smeruje prúd priamo na napájanie základnej dosky počas hrania hier alebo sledovania videa, čím zabraňuje prehrievaniu. Reverzné nabíjanie umožňuje zdieľať energiu s inými zariadeniami prostredníctvom kábla alebo bezdrôtovo rýchlosťou 10W. Podpora protokolu PD3.0 umožňuje nabíjať notebooky pomocou nabíjačky telefónu, čím sa eliminuje potreba viacerých nabíjačiek.

Top modelom aktualizovanej série Note je model Note 40 Pro, ktorý je k dispozícii za 275 eur. Ponúka 55° zakrivený displej s odolným sklom Corning Gorilla Glass. Ako je u Infinixu zvykom, zákazníci dostanú riadne nadupané balenie, v ktorom nájdu rýchlonabíjačku, ochranné sklo na displej, dizajnový kryt s magnetickým uchytením a konektor na slúchadlá s USB-C konektorom. Modely sú k dispozícii v zelenej a zlatej farbe, ktoré neskôr v júni doplní čierna.

Na fotografii Infinix Note 40 Pro

Tradičnejší model Note 40 sa môže pochváliť plochým displejom s veľmi úzkym rámčekom s unibody konštrukciou MDA (kovová anténa zariadenia), ktorá ukrýva anténu v ráme. Displej AMOLED s frekvenciou 120 Hz ponúka rozlíšenie 1080P a maximálny jas 1300 nitov, čo poskytuje lepšiu viditeľnosť za všetkých svetelných podmienok. Certifikát TÜV Rheinland na ochranu očí pred modrým svetlom a vysoká frekvencia stmievania PWM 2160 Hz poskytujú zážitok bez blikania, ktorý prináša zvýšený komfort pre oči používateľov.

Note 40 je k dispozícii v zlatej a čiernej farbe. Na pultoch predajcov a v e-shopoch je v predaji za 220 eur. Séria je vybavená čipovými súpravami MediaTek D7020 a G99, ktoré využívajú najmodernejšie 6 nm procesy pre energetickú účinnosť a výkon. Tieto čipové sady sú v systéme XOS 14 (postavené na systéme Android 14) obohatené o funkcie umelej inteligencie vrátane funkcií Folax, Ask AI a AI wallpaper generator, ktoré zvyšujú kreativitu a produktivitu.

Na fotografii Infinix Note 40 Pro

Pre mobilných hráčov znamená 24GB rozšírenej pamäte lepší multitasking, zatiaľ čo systém chladenia s vákuovou komorou znižuje teploty o 7°C. Funkcia XBoost Frame Rate Control optimalizuje výkon pre obľúbené hry MOBA a FPS, čím prináša herný zážitok pri maximálnej snímkovej frekvencii. Okrem toho je séria vybavená duálnymi stereo reproduktormi, ktoré boli vyladené JBL do detailov.

Celú sériu doplní v júni 2024 model Note 40 Pro+ 5G s čipom MediaTek Dimensity 7020. Cena je stanovená na 335 eur. Infinix v spolupráci so spoločnosťou DesignWorks, ktorá je súčasťou BMW Group, pripravuje úspešnú edíciu Racing Edition, ktorá bude tiež dostupná v júni tohto roka.