Domov Novinky Honor Magic 6 Pro je najlepší fotografický telefón

Honor Magic 6 Pro je najlepší fotografický telefón

Zdielať

Honor Magic 6 Pro, predstavený vo februári 2024, patrí medzi prémiové smartfóny.

DxO Mark, ktorý sa špecializuje na porovnávanie kvality fotoaparátov ho vyhlásil za najlepší „fototelefón“ na svete – jeho fotoaparát je na vrchole rebríčka. Telefón dosiahol skvelé skóre 158 bodov, čím nastavil pre smartfóny nový štandard fotografovania. Mobil ponúka tri fotoaparáty vrátane vychvaľovaného 180 MPx teleobjektívu. Podľa hodnotenia sú to najlepšie fotoaparáty v rámci všetkých smartfónov, ktoré doteraz prešli testami. Telefón, ktorý je už celosvetovo dostupný, je vybavený 50 MPx primárnym fotoaparátom s variabilnou clonou, ako aj 50 MPx ultraširokouhlým fotoaparátom a 180 MPx teleobjektívom.

Rovnako ako jeho predchodca, aj Magic 6 Pro teraz mení poradie vedie rebríček fotoaparátov smartfónov DxO Mark. Hoci ostatné smartfóny pravdepodobne prekonajú telefón ešte tento rok, jeho skóre 158 bodov je dostatočne dobré na to, aby prekonal Huawei Mate 60 Pro Plus a Oppo Find X7 Ultra. Podľa hodnotenia DxOMark vyniká vo väčšine oblastí. Webstránka však smartfónu vyčíta občasnú neprirodzenú reprodukciu detailov obrazu, ako aj kolísanie ostrosti, ku ktorému dochádza pri nahrávaní videí.

Okrem toho jeho testy odhalili, že zhotovené zábery v portrétnom režime trpia viditeľným rozmazaním pri pohybe. Naproti tomu automaticky zaostruje rýchlo a presne, zatiaľ čo jeho variabilná clona vytvára silnejší efekt hĺbky ostrosti ako mnohí jeho kolegovia. DxOMark konštatuje, že teleobjektív nedokáže prekonať svojich konkurentov pri dlhých ohniskových vzdialenostiach, a to napriek tomu, že má nezvyčajne vysoké rozlíšenie. Namiesto toho sa 1/1,4″ snímač najlepšie používa pri vzdialenosti do približne 150 mm, než úroveň detailov klesne.

1 , 2