Domov Novinky Orange zvyšuje rýchlosť svojej 4G siete na 225 Mbps

Orange zvyšuje rýchlosť svojej 4G siete na 225 Mbps

Zdielať

Zákazníci Orangeu v Banskej Bystrici, Bratislave, Košiciach, Martine, Piešťanoch, Prešove aj Zvolene sa od začiatku decembra môžu tešiť z ešte rýchlejšieho mobilného internetu. Vďaka sprístupnenej funkcionalite sieťovej agregácie sa maximálna teoretická rýchlosť siete zvyšuje na 225 Mbps.

LTE 4G siet 300 Mbps 02

Opeátor zároveň stále zvyšuje pokrytie Slovenska sieťou 4G i 3G, pričom najmodernejšia 4G sieť je už dostupná okrem jedného vo všetkých slovenských mestách. Orange už dnes pokrýva signálom LTE+ s maximálnou rýchlosťou 225 Mbps celé územie metropoly stredného Slovenska, Banskej Bystrice. Okrem toho môžu touto rýchlosťou surfovať aj zákazníci vo významných častiach Bratislavy, Košíc, Martina, Piešťan, Prešova aj Zvolena.

Orange Logo

Orange implementoval nadstavbu LTE+ využitím sieťovej agregácie existujúceho pásma 2600 MHz s pásmom 800 MHz, čo okrem vyššej rýchlosti, významne zlepšuje pokrytie LTE signálom vo vnútri budov. Tento benefit ocenia najmä zákazníci v domácnostiach, v ktorých často využívajú tablety a smartfóny. Spoločnosť Orange Slovensko zároveň neustále rozširuje pokrytie územia Slovenska sieťou 4G i sieťou 3G.

LTE 4G siet 300 Mbps 01

Ani nie poldruha roka od komerčného spustenia 4G siete Orangeu, jej signálom pokrýva už 64% obyvateľov Slovenska, ktorí žijú v 137 mestách a 313 obciach. Ku stopercentnému pokrytiu všetkých miest na Slovensku sieťou 4G chýba operátorovi už len jedno mesto. 3G sieť od Orangeu môže využívať 93% populácie Slovenskej republiky, jej signálom je pokrytých 138 miest a 1522 obcí na Slovensku.

Zdroj: TS