Domov Reportáže Boli sme na NextGen Expo 2014

Boli sme na NextGen Expo 2014

Zdielať

NextGen Expo 2014 01Tie najnovšie a najhorúcejšie hry ste si mohli vyskúšať 22. – 23. novembra 2014 v bratislavskej NTC na interaktívnej hernej šou NextGen Expo 2014. V poradí už piaty ročník NGE, ktorý organizuje herný portál Sector, počas dvoch dní navštívilo viac ako 5000 návštevníkov. Návštevníci NextGen Expo 2014 mali aj tento rok možnosť vyskúšať si osobne množstvo aktuálnych herných hitov, medzi ktorými nechýbali akčné hry ako FarCry 4, alebo najnovšie pokračovanie série  Assassins Creed: Unity.

K dispozícii tiež boli nextgen konzoly s titulmi GTA V (Grand Theft Auto) a Call of Duty: Advanced Warfare, kde hlavnú úlohu stvárnil známy herec Kevin Spacey. Nintendo tu predstavilo zatiaľ nevydaný titul Splatoon, ktorý je v Európe k dispozícii iba na 8 konzolách a tie boli všetky exkluzívne na NextGen Expo. Počas týchto dvoch dní sa odohrali turnaje v hrách FIFA, Counter Strike: Global Offensive, Hearthstone, Splatoon, DriveClub, Super Sash Bros a DOTA2.

NextGen Expo 2014 02

Exkluzívne ceny  v hodnote 1500 eur získali víťazi turnaja League of Legends 5v5, ktorý sa konal na notebookoch spoločnosti Lenovo. Do LoL turnaja sa zapojili aj profesionálne herné tímy. Víťazstvo v neľútostných súbojoch v hre League of Legends 5v5 napokon získal tím eSuba.Intel, pod vedením kapitána eSuba Miah (Vladimíra Ďurčíka). Na druhom mieste sa umiestnil tím ENSOX a tretia priečka patrí tímu Suck my psyduck.

NextGen Expo 2014 03

NextGen je akcia dobre známa aj svojimi „Lapačmi“ a samozrejme moderátorom Romanom Bombošom, ktorý sa na hlavnom pódiu stará o neutíchajúcu zábavu a neustále rozdávanie hodnotných cien medzi návštevníkov. Najmä mladších divákov zaujali youtuberi Gogo a Selassie, ktorí sa predviedli pri hraní hier GTA V a Injustice na PlayStation 4. Boli tu ďalšie hviezdy YouTube scény ako napr. Asimister, Duke, Bigajz, Doomish a Chris Brodáč.

NextGen Expo 2014 04

Vyvrcholením programu bola veľká tombola, v ktorej sa v nedeľu podvečer vyžrebovali víťazi najnovších herných konzol Xbox One, PlayStation 4 a ďalších hodnotných cien. NextGen Expo po vzore zahraničných herných veľtrhov kombinuje výstavu so zábavným charakterom veľkého herného eventu a preto boli súčasťou programu aj neodmysliteľné odborné prednášky a prezentácie.

NextGen Expo 2014 05

Okrem herných vývojárov z domácej a českej scény ste sa tu mohli stretnúť aj s profesionálnymi hráčmi, ktorý porozprávali o svojich začiatkoch a svojich plánoch do budúcnosti. Hviezdami eventu boli najmä Erik „hakkiJunior“ Leštach, ktorý je ako jediný v ČR/SR sponzorovaný Red Bull a nedávny reprezentant v Counter Strike – Lukáš „vergiL“ Majerik.

NextGen Expo 2014 06

Z osobností, ktoré prednášali spomenieme ešte aspoň mená ako Peter Nagy z Games Farm, Juraj Redeky za Logitech a Peter Konečný z portálu Kinema.sk. Súčasťou sprievodného programu boli aj spoločenské hry a v areáli nechýbalo ani občerstvenie a stánok Brlohu, ktorý predviedol naživo 3D tlač. Všetci sa už tešíme na budúci, v poradí šiesty ročník NextGen Expo 2015, ktorý sa uskutoční v dňoch 21. – 22.11.2015.