Domov Novinky Samsung Exynos 9 9810 je tu, prináša 1,2 Gbps cez LTE

Samsung Exynos 9 9810 je tu, prináša 1,2 Gbps cez LTE

Zdielať

Spoločnosť Samsung predstavil svoj najnovší procesor Exynos 9810 série 9, ktorý je založený na druhej generácii 10 nm procesu FinFET. Tvorí ho výkonný procesor tretej generácie a rýchlejší gigabitový LTE modem.

Vďaka výhodám 10 nm výrobnej technológie umožní procesor bezproblémový multitasking s rýchlejším načítaním najnovších mobilných aplikácií a prepínaním medzi nimi. Procesorovú jednotku tvorí osem jadier, pričom štyri z nich sú špeciálne navrhnuté výkonné jadrá tretej generácie s taktom až 2,9 GHz a štyri ďalšie sú optimalizované pre efektivitu. Vďaka architektúre, ktorá zlepšuje vyrovnávaciu pamäť, je výkonnosť jadra dvojnásobná.

LTE modem, ktorý je súčasťou zjednodušuje streamovanie videí do rozlíšenia Ultra HD. Ide o úplne prvý LTE modem kategórie 18 (Cat 18) podporujúci šesťnásobnú agregáciu prenosových pásiem umožňujúci dosiahnuť rýchlosť sťahovania až 1,2 Gbps a rýchlosť odosielania až 200 Mbps. Pre úplnosť dodávame, že Samsung novopredstavený procesor Exynos 9 9810 už sériovo vyrába.