Domov Novinky Razer Project Linda: Prototyp notebooku a telefónu

Razer Project Linda: Prototyp notebooku a telefónu

Zdielať

Razer predstavil Project Linda, 13,3“ notebook postavený na platforme Razer Phone s Androidom. Tento prototyp spojenia smartfónu s notebookom ohlasuje príchod novej éry mobilnej výpočtovej techniky.

Razer je jednou z mála spoločností, ktoré sa zaoberajú používateľským rozhraním, notebookmi, aj smartfónmi a jeho Project Linda je revolučným prototypom, v ktorom sa stierajú hranice medzi smartfónom a notebookom. Do priestoru notebooku Project Linda od Razeru, kde sa obvykle nachádza touchpad, sa priamo vkladá telefón Razer Phone a jednoduchým stlačením tlačidla sa obe zariadenia prepoja.

Mobilná platforma telefónu, postavená na procesore Qualcomm Snapdragon 835 a 8GB RAM zaisťujú výkon a okamžite premení Project Linda na notebook s Androidom. Displej telefónu Razer Phone s uhlopriečkou 5,7“ je možné používať ako touchpad alebo sekundárny displej s prístupom k aplikáciám, nástrojom a ďalším prvkom.

Plnohodnotná zabudovaná klávesnica pridáva nové možnosti, pretože posúva produktivitu na novú úroveň a sprístupňuje herné možnosti. Pouívatelia môžu vďaka nej pohodlne písať, k dispozícii navyše majú tiež androidové tlačidlá pre navigáciu, vyhľadávanie a výber aplikácií. Podsvietenie Razer Chroma umožňuje personalizáciu, pričom na výber je celé spektrum RGB farieb.

Šasi je vyrobené z CNC hliníka, spadá do kategórie unibody a je prispôsobené pre čo najjednoduchšie prenositeľnosť – hrúbka je 15 mm a hmotnosť má 1,25 kg vrátane zadokovaného telefónu. Dotykový displej s Quad HD ponúka 120 Hz prostredie telefónu Razer Phone na väčší displej, na ktorom si možno naplno vychutnať plynulý pohyb a ostrý obraz.

Prototyp je osadený 53,6 Wh batériou, ktorá dokáže rýchlo nabiť zadokovaný telefón na plnú kapacitu viac ako trikrát aj bez zapojenia do siete. Vnútri notebooku je úložisko s kapacitou 200GB pre offline zálohy, ukladanie médií alebo dát aplikácií. Project Linda sa môže pochváliť aj bohatou konektivitou. Prítomný je 3,5 mm audio jack, USB, USB-C, 720p webkamera a duálny mikrofón.