Domov Periférie Recenzia: Akasa AK-SC-03BK

Recenzia: Akasa AK-SC-03BK

Zdielať

Používatelia, ktorí majú viac mobilných zariadení a dobíjanie je pre nich problematické môžu nájsť jednoduché riešenie. Na trhu sú multinabíjačky, ktoré umožňujú naraz nabíjať niekoľko pripojení a pritom obsadia iba jednu zástrčku. Tentoraz sme otestovali nabíjaciu stanicu aj s praktickým stojanom – model Akasa AK-SC-03BK.

Výhodou multinabíjačky je šetrenie zástrčiek. Ak chce používateľ naraz nabíjať štyri telefóny nepotrebuje už štyri pripojené samostatné nabíjačky do elektrickej siete, ktoré obsadia štyri predtým voľné zástrčky. Stačí pripojiť iba jeden napájací kábel, ktorý sa pripája do elektrickej siete a ten pripojiť do multinabíjačky. Nami testovaný model disponuje piatimi USB portami, do nich možno pripojiť už iba prepojovací kábel a ním nabíjať mobilné zariadenia.

Páči sa nám konštrukcia stojana, ktorá umožňuje dokovať telefóny aj tablety a to bez ohľadu na ich veľkosť. Počas testu sme použili smartfóny Samsung Galaxy S7 Edge, HTC U Ultra, Samsung Galaxy XCover 4, Evolveo StrongPhone Q4 a tablet NVIDIA Shield K1. Multinabíjačka, resp. nabíjacia dokovacia stanica umožní rýchle nabíjanie všetkým piatim pripojeným zariadeniam naraz. Poteší LED dióda, ktorá upozorňuje podsvietením, ktoré zariadenie je pripojené a nabíja sa; inou farbou zas detekuje už nabité zariadenie, ktoré možno odpojiť.

Hoci je dokovanie mobilných zariadení výhodou – minca má dve strany. Vďaka tomu sú rozmery dosť veľké a každý si azda veľmi ťažko vie predstaviť prenášanie v malom batohu. Maximálny nabíjací prúd je 2,4A na jeden port, k dispozícii sú aj viaceré ochrany (proti skratu, prehriatiu, prepäťová ochrana). Prekvapila nás rýchlosť nabíjania pripojených zariadení, keďže netrvalo dlho a jedno zariadenie po druhom indikovali plné nabitie.

Používatelia, ktorí vlastní viacero zariadení ako napríklad smartfón, tablet, powerbank, či bezdrôtové slúchadlá, nemajú pravidelné nabíjanie jednoduché a často hľadajú viacej voľných zástrčiek. Na tento problém však existuje jednoduché riešenie, jedno z nich je aj nami testovaný produkt Akasa AK-SC-03BK. Je zaujímavé aj možnosťou dokovania, za nevýhodu považujeme veľké rozmery a plastové spracovanie. Napriek tomu ho však odporúčame.Parametre a špecifikácie:

Rozmery: 160×121×78 mm
Hmotnosť: 300 gramov
Vstup: 1× microUSB, 5 V/2 A
Výstup: 5× USB, 5V/2,4 A

Hodnotenie: 95%

Plusy
+ Kvalitné konštrukčné spracovanie
+ Veľmi rýchle nabíjanie zariadení
+ Päť USB portov pre zariadenia
+ Prijateľná cena, zaujímavý dizajn
+ Dokovacia stanica pre zariadenia

Mínusy
– Väčšie rozmery, hmotnosť
– Ocenili by sme kovové šasi

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

( nie je dostupný )

Zapožičal: Akasa