Domov Periférie Recenzia: SilentiumPC Glacier NC400

Recenzia: SilentiumPC Glacier NC400

Zdielať

Obľuba notebookov na hranie hier medzi používateľmi neustále rastie. Tie však vyžadujú pre dosiahnutie optimálneho výkonu aj dodatočné chladenie. Ak výpočtový a herný výkon notebookov stále stúpa, môže nastať problém s odvodom tepla. K lepšiemu chladeniu pomáhajú chladiace podložky, ktoré sú ideálnym doplnkom k notebookom.

Poľský výrobca cenovo dostupných modelov má v portfóliu zaujímavú podložku – Glacier NC400. Keďže prichádza leto a vonkajšie teploty budú naďalej stúpať, čo má za následok aj vyššie teploty komponentov, tak aj chladiace podložky budú mať väčší význam najmä v tomto ročnom období.

Podložka vyzerá štýlovo, vyhotovená je z kovu a plastu. Na vrchnej strane nájdeme kovový mriežkovaný povrch, pod ktorým sa ukrýva veľký ventilátor s priemerom 200 mm. Na vrch podložky sa potom položí notebook, pričom maximálna podporovaná veľkosť je 17,3“. V balení je okrem podložky už len prepojovací USB-USB kábel – nič viac. Pre potreby chladenia to stačí, rozmery sú pritom 384×312×54 mm a hmotnosť 800 gramov.

Vďaka hliníku odvádza podložka lepšie teplo a na spodnej strane je prívod vzduchu pre ventilátor. Nožičky pre polohovanie chladiacej podložky chýbajú, používateľ si nemôže prispôsobiť náklon. Model má dva USB porty – jeden je na napájanie podložky, druhý na pripojenie ďalšieho zariadenia. Škoda však, že ide o staršie porty (USB 2.0). Výhodou je však hrubý kábel, čo zabráni jeho poškodeniu v budúcnosti.

O chladenie sa stará ventilátor, ktorý možno regulovať v troch stupňoch – vypnutý (off), maximálne otáčky (high), nízke otáčky (low). Pri maxime ide o 600-750 otáčok za minútu. Podložka je veľmi tichá a skoro ju nepočuť. Účinnosť chladenie notebooku je individuálna pri každom modeli notebooku, rozdiel však môže byť v rozmedzí 5 až 10°C. Nám sa podarilo pri redakčnom notebooku Eurocom Monster 4.0 stiahnuť teploty NVMe SSD Samsung o 10°C, procesor Intel mal nižšiu teplotu o 8°C. Perfektné! Testovaný model je v predaji za cenu okolo 20 eur. Páči sa nám štýlové čierne prevedenie, kvalita spracovania a nízka hlučnosť. Ak hľadáte chladiacu podložku na ochladenie notebookov počas horúcich letných dní, Glacier NC400 odporúčame.

Vďaka výbornému chladiacemu výkonu a spracovaniu udeľuje redakcia DigitalPortal.sk produktu SilentiumPC Glacier NC400 ocenenie TOP produktParametre a špecifikácie:

Rozmery: 384×312×54 mm
Hmotnosť: 800 gramov
Spracovanie: hliník, plast
Vstupné napätie: 5V
Hlučnosť: 12 – 15 dBA
Ventilátor: 200 mm
Počet otáčok: 600 – 750 ot./min. ± 10 %
USB Porty:

Hodnotenie: 95%

Plusy
+ Kvalitné konštrukčné spracovanie
+ Kompaktné rozmery a hmotnosť
+ Veľmi dobre nastavená cena
+ Nízka hlučnosť ventilátora

Mínusy
– Použité staršie USB 2.0 porty
– Absencia nožičiek na polohovanie

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu SilentiumPC chladič notebooků Glacier NC400/ černý/ 200mm fan/ 2x USB2.0 poskytuje server Heureka.sk

Graf ceny produktu SilentiumPC Glacier NC400/ černý/ 200mm fan/ 2x USB2.0 poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: SilentiumPC