Domov Novinky LG predstavuje nové smartfóny série Q, ponúknu FullVision

LG predstavuje nové smartfóny série Q, ponúknu FullVision

Zdielať

Spoločnosť LG oznámila, že telefón LG Q6 z novej série Q bude prvým, ktorý po LG G6 ponúkne displej FullVision. Séria ponúkne rad funkcií prémiových modelov za výhodné ceny. Prvý bol predstavený model LG Q6 s niektorými z najžiadanejších funkcií ukrytých v elegantnom dizajnovom tele s displejom FullVision a tiež s minimálnym rámčekom.

Do radu Q6 budú patriť modely Q6+, Q6 a Q6α. Ide o tri varianty určené rôznym používateľom na veľkosť pamäte a rýchlosť: Model Q6+ ponúkne 4GB RAM a 64GB ROM, základný model Q6 bude dodávaný s 3GB RAM a 32 GBROM a cenovo najvýhodnejší model používateľom poskytne 2GB RAM a 16GB ROM. 5,5 palcový FHD+ displej FullVision s pomerom strán 18:9 uľahčuje prechádzanie videí, hranie hier i multi-tasking. Tvar telefónu bol navrhnutý tak, aby maximalizoval veľkosť obrazovky a zároveň bránil nechceným dotykom pri držaní.

Minimalistický štýlový dizajn je bez vystúpeného fotoaparátu, zvyšok tela chráni kovový rám. Aj napriek nízkej hmotnosti je telefón robustnejší a preto vydrží každodenné intenzívne používanie. Vďaka dizajnu je Q6 jednoducho ovládateľný. Ergonomická štúdia, ktorá prebiehala pri vývoji modelu, prispela k ovládaniu jednou rukou. Pre väčšie pohodlie používateľov spoločnosť pridala funkciu Skenovania tváre, ktorá majiteľom urýchli odomknutie telefónu jednoduchým naklonením k sebe. Predná kamera s 100° širokým uhlom záberu umožní, aby snímka zachytila veľkú skupinu priateľov i celú rodinu bez väčšej námahy.

Vylepšenia rozhrania fotoaparátu LG UX 6.0 využíva pomeru strán 18:9. Square Camera Mode, štvorcový režim fotoaparátu, umožňuje veľmi jednoduché zdieľanie fotografií a vytváranie koláží z vybraných snímok. Kovový rám telefónu je vyrobený z hliníka série 7000, jednej z najsilnejších hliníkových zliatin, ktoré sú k dispozícii a využíva sa v mnohých priemyselných odvetviach, ako je napríklad letectvo. Batéria zariadenia prešla pri vývoji viac ako dvadsiatich testov, ktoré skúmali prúdenie tepla, odolnosť a ďalšie rizikové súčasti ešte v prísnejších podmienkach, než využívajú medzinárodné skúšobné protokoly.