Domov Novinky Hyperloop v praxi. Čo všetko prináša v reálnej prevádzke?

Hyperloop v praxi. Čo všetko prináša v reálnej prevádzke?

Zdielať

Napriek tomu, že spoločnosť Hyperloop One testovala inovatívny systém dopravy ešte v máji tohto roka, o výsledky sa podelila až v priebehu týchto dní. V praxi tak máme síce krátku trasu, avšak reálny nový dopravný prostriedok superrýchlej dopravy v rúrach a azda aj budúcnosť dopravy.

Dôvod, prečo vedci s oficiálnym vyhlásením čakali je fakt, že ešte celý proces vyhodnocovali. Zároveň chceli výsledky dopodrobna zanalyzovať tak, aby mohli celý doterajší test vyhlásiť za mimoriadne úspešný. To, o čom sa doteraz hovorilo len v teoretickej rovine sa stalo reálnym.

Iste, doterajší test je len akýsi prvý náznak, keďže konštrukcia bez kabíny prejde iba pár metrov a dosiahne len zlomok predpokladanej rýchlosti – pri prvom teste dosiahla rýchlosť 112 km/h.

https://www.youtube.com/watch?v=woaQdXLb1z0

Spoločnosť tiež ukázala ako vyzerá kabína tohto dopravného prostriedku, ktorá by mala v budúcnosti prepravovať cestujúcich aj náklad. Ide o magneticky levitujúce zariadenie vo vákuovo zatvorenej trubici. Video z testu je na svete a podľa nás veľmi zaujímavé 🙂

Zdroj: TheVerge