Domov Novinky Huawei pripravuje procesory HiSilicon Kirin 940 a 950

Huawei pripravuje procesory HiSilicon Kirin 940 a 950

Zdielať

Hoci Huawei len nedávno predstavil HiSilicon Kirin 930, na internete sa objavujú špekulácie o dvoch nových procesoroch, ktoré by mali byť tým najlepším, čo sa dá zohnať. Konkrétne sa objavili špekulácie o HiSilicon Kirin 940 a 950, ktoré by mali byť predstavené v tretom, respektíve štvrtok kvartály tohto roka.

Huawei Logo

Podľa uniknutých informácií by mali byť osadené ôsmimi jadrami, štyrmi ARM Cortex-A53 a štyrmi ARM Cortex-A72 s taktom až do 2,2 GHz. Ďalšia veľká zmena bude aj v type používaných pamätí, keď by sa malo prejsť na rýchlejšie LPDDR4 s výrazne vyššou prenosovou rýchlosťou oproti starším LPDDR3.

Na svoje by si mali prísť aj hráči mobilných hier, kedže vylepšenia sa dočká aj grafika, ktorá by mala byť Mali-T860 alebo Mali-T880 v prípade modelu Kirin 950. Tento výkonný čip by si mal bez problémom poradiť so 4K videom, kartami UHS-II, pamäťou eMMC5.1 a mnoho iného. Pre používateľa bude najzaujímavejšia podpora LTE, NFC, dvojkanálové Wi-FI 802.11ac či USB 3.0.

Huawei HiSilicon Kirin

Huawei si svojími procesormi získava silnú reputáciu, ktorú potvrdzuje aj plánované použitie čipu HiSilicon 930 v novom TOP modeli Nexus. Po uvedení týchto dvoch procesorov by sa mohli objaviť aj u iných, prevažne čínskych výrobcov, ktorí by mali zaujímavú alternatívu oproti terajším hráčom na trhu ako MediaTek, Qualcomm a Exynos. Dátum predstavenia zatiaľ nie je známy.

Zdroj: HuaweiBlog