Domov Novinky Apple pobúril novinárov kontroverzným e-mailom

Apple pobúril novinárov kontroverzným e-mailom

Zdielať

V nedávnom článku o tom, čo priniesol nový operačný systém iOS 9 sme sa zmieňovali o novej aplikácii News, ktorá vie jednoducho a intuitívne zobrazovať denné novinky, učiť sa a servírovať správy na základe záujmov používateľa. Apple však urobil veľmi kontroverzný krok, ktorý sa môže zdať prinajmenšom neférový.

Apple_News_01

 

Apple totiž zaslal všetkým novinárom, ktorí verejne poskytujú RSS kanál na odber ich noviniek, spomínaný kontroverzný e-mail. V ňom dáva jasne najavo, že bude ich novinky z RSS kanálu používať do novej aplikácie News. Ak na ten mail redakcia neodpovie, bude to Apple brať ako súhlas. Týmto dostávajú redakcie jedinú možnosť ako sa ohradiť voči tomuto automatickému umiestneniu a to odpovedaním na spomínaný mail.

V podmienkach je tiež dané, že Apple bude vkladať reklamu do článkov. To by samo o sebe veľký problém nebolo, na províziu ale autori článkov nebudú mať nárok. Spoločnosť Apple ich zároveň uisťuje, že reklamy nebudú narúšať obsah a budú umiestnené vedľa textu. Takéto kontroverzné správanie by sme od také významnej firmy ako je Apple rozhodne nečakali. Uvidíme, ako to celé dopadne.

Zdroj: Business Insider