Domov Novinky Aplikácia MEGA získala nového správcu prenosov

Aplikácia MEGA získala nového správcu prenosov

Zdielať

Používatelia desktopovej aplikácie chcú lepší spôsob zobrazovania a správy svojich prenosov.

Nahrávanie a sťahovanie súborov a priečinkov je po novom jednoduchšie čo umožňuje používateľom mať väčšiu kontrolu. Či už ide o nahrávanie obsahu, synchronizáciu a zálohovanie súborov, alebo posielanie správ. Aplikácia pre počítače bola nainštalovaná viac ako 100 miliónov krát a MEGA ako poskytovateľ služby sa chce sústrediť na to, aby všetci používatelia boli spokojní. Preto prepracovali správcu prenosov. Aktualizácie sa dočkal dizajn, aby bol používateľsky prívetivejší, a pribudlo niekoľko funkcií, ktoré používateľom pomôžu triediť, uprednostňovať, pozastavovať a rušiť prenosy intuitívnejším a praktickejším spôsobom. Vďaka aktualizovanému dizajnu s novými ľavými ponukami a kategóriami možno lepšie nájsť to, čo používateľ potrebuje na sledovanie priebehu odosielania a sťahovania.

Pribudla nová kategória „Všetky prenosy“, ktorá používateľovi poskytne prehľad o všetkých prenosoch a ich stave. K dispozícii je aj nová sada kategórií „Typ médií“, takže možno vidieť a spravovať svoje súbory, dokumenty, obrázky, videá a hudobné kategórie. Nový dizajn umožňuje zobraziť stav (a ďalšie dôležité podrobnosti) všetkých jednotlivých prenášaných súborov a priečinkov – nielen tých, ktoré sa práve spracovávajú. To znamená, že v každej kategórii môžete rýchlo zistiť, či sa položky odosielajú, sú vo fronte alebo sú dokončené. Po novom bude mať používateľ lepší prehľad o tom, kedy bude každý jednotlivý prenos dokončený. K dispozícii je aj možnosť triedenia prenosov: podľa názvu, veľkosti, rýchlosti, stavu a zostávajúceho času, čo používateľovi pomôže získať lepší prehľad a kontrolu nad prioritou prenosov.

Pozastavenie, zrušenie a obnovenie prenosov je ďalšou novou funkciou. Je tu možnosť pozastaviť, zrušiť alebo obnoviť ktorýkoľvek z prenosov, a to buď jednotlivo, podľa kategórie, alebo všetky prenosy naraz. Predtým bolo možné pozastaviť alebo zrušiť len všetky prenosy, všetky prenosy alebo všetky prenosy. Ďalej pribudla možnosť stanovenia priorít prenosov. Ak chce používateľ zmeniť poradie prenosov, prejdite do kategórie a jednoducho ich potiahnite a pustite, aby ste zmenili poradie. Môžete to urobiť aj v kontextovej ponuke. Pribudla tiež funkcia vyhľadávania; a tiež, ak chcete do aplikácie MEGA nahrať súbor, stačí, ak súbor alebo priečinok presuniete do správcu prenosov a spustíte prenos. Dokonca aj pridávanie prenosov do frontu je približne osemkrát rýchlejšie. Napríklad v starom správcovi prenosov by pridanie 20000 súborov do frontu trvalo takmer 60 sekúnd. Rovnaká operácia sa teraz dokončí za menej ako desať sekúnd.

Nový správca prenosu je celkovo plynulejší a navyše používateľa bude neustále informovať o tom, čo práve robí. Môže napríklad vidieť, kedy sa priečinky skenujú a vytvárajú a ako dlho bude trvať dokončenie prenosov. Na dosiahnutie tohto cieľa bol správca prenosov od základu prebudovaný. Teraz je k dispozícii jeden model, ktorý sa filtruje a triedi pomocou architektúry „model view controller“. Všetky údaje v správcovi prenosov sa preberajú z rovnakého modelu, čo zabezpečuje konzistenciu. Starý správca prenosu používal tri samostatné modely. Nová architektúra tiež zlepšuje škálovateľnosť, čo uľahčuje pridávanie nových funkcií v budúcnosti. Po nainštalovaní aplikácie pre počítače možno správcu prenosu otvoriť tromi spôsobmi.

  • V aplikácii na pracovnej ploche – Otvorte aplikáciu na pracovnej ploche a kliknite na ikonu správcu prenosov v dolnej lište aplikácie.
  • Na paneli úloh počítača – Prejdite na panel úloh v počítači a potom otvorte systémovú lištu systému Windows alebo panel ponúk systému macOS. Kliknite pravým tlačidlom myši na ikonu MEGA a vyberte položku Správca prenosu.
  • V prehliadači – Prihláste sa do aplikácie MEGA v prehliadači. Ak ste tak ešte neurobili, povoľte aplikáciu MEGA Desktop v ponuke Nastavenia > Prenosy > Nástroje na prenos. Potom kliknite na ikonu Správca prenosu v ľavej dolnej časti okna prehliadača.

Nový správca prenosu je súčasťou aplikácie MEGA Desktop App od verzie 4.7. Existujúce inštalácie sa aktualizujú automaticky.