Domov Novinky Vivo uvádza na trh nový smartfón X80 Lite

Vivo uvádza na trh nový smartfón X80 Lite

Zdielať

Čínsky výrobca predstavuje nový prírastok do série smartfónov Vivo X, zaujme pritom štýlovým dizajnom s meniacimi sa farbami.

Nový smartfón obsahuje pokročilý kamerový systém so 64 MPx hlavným fotoaparátom s optickou stabilizáciou a 50 MPx predným fotoaparátom s automatickým zaostrovaním. Predná, rovnako ako aj zadná kamera umožňuje snímanie v rozlíšení 4K pre ultra vysoké rozlíšenie pri natáčaní videí aj na cestách. To všetko v kombinácii s pomerne výkonným hardvérom a zaujímavým šasi, ktoré na slnku mení farby. Vo verzii Sunrise Gold, ktorá obsahuje Fluorite AG Glass vyvinuté samotnou spoločnosťou mobil dynamicky mení odtieň zadného krytu zo zlatej na červeno-oranžovú, keď je smartfón vystavený slnečnému svetlu alebo ultrafialovému žiareniu. Pre používateľom, ktorým toto riešenie nevyhovuje je k dispozícii elegantná verzia Diamond Black.

Telefón je vybavený procesorom MediaTek Dimensity 900, 8GB RAM a 256GB úložného priestoru. O zobrazovanie sa stará 6,44″ Full HD+ AMOLED displeji, o napájanie potom 4500 mAh batéria s možnosťou 44W rýchlonabíjania (z 1% na 61% za 30 minút). Hmotnosť zariadenia je 177 gramov. Novinka Vivo X80 Lite bude na Slovensku v predaji od 26. septembra za uvádzaciu cenu 399 eur, navyše k smartfónu získate ako bonus futbalovú loptu. Po skončení uvádzacej akcie sa bude predávať za odporúčanú maloobchodnú cenu 449 eur.