Domov Novinky Xiaomi Mi Band sú populárne, prídu aj hodinky

Xiaomi Mi Band sú populárne, prídu aj hodinky

Zdielať

Xiaomi netreba predstavovať, aj keď u nás sa zatiaľ nedočkala oficiálne podpory. Celosvetovo si ale táto značka buduje veľmi silné renomé, nie len vďaka smartfónom, ale aj fitness náramkom Mi Band, ktorý cenou pod 12 eur a širokou paletou funkcií prekoná každého konkurenta.

xiaomi mi band

Podľa oficiálnych správ sa ich dokonca predalo viac ako 6 milión kusov, čo je naozaj úctyhodné číslo. Fitness náramok sa funkciami môže porovnávať s oveľa drahšími kúskami. Popri sledovaní cvičenia sa postará aj o správny spánok, používateľ ho spárujete cez Bluetooth technológiu, poslúži aj ako budík a na jedno nabitie vydrží až 30 dní. Toto všetko za cenu menej ako 12 eur, čo je cena kvalitného obalu na smartfón.

Niet sa teda čomu čudovať, že Xiaomi sa aj vďaka tomu dostalo na popredné miesta v predajnosti nositeľných zariadení, so svojimi 24,6% patrí na vynikajúce druhé miesto. Vylepšiť sa to bude snažiť novou verziou, ktorá bude obsahovať aj NFC čip. Tak isto ako tento model, aj nasledujúci model má byť výsledkom spolupráce so startupom Huami.

xiaomi smart watch

Pochopiteľným krokom je teda vývoj smart hodiniek, ktoré už predstavili poprední výrobcovia ako Samsung, Apple, Motorola či Huawei. Síce o nich zatiaľ nie sú žiadne overené informácie, hovorí sa ale o okrúhlom ciferníku a veľmi tenkom prevedení. Samotní predstavitelia Xiaomi ale sľubujú, že poskytnú používateľský zážitok, ktorý predčí všetky očakávania. Či budú tieto hodinky revolúciou alebo evolúciou sa ale dozvieme až po ich oficiálnom predstavení, ktorého dátum je momentálne ešte neznámy.

Zdroj: PhoneArena