Domov Novinky Vybavený smarfón v tenkom tele – Allview X2 Soul Pro

Vybavený smarfón v tenkom tele – Allview X2 Soul Pro

Zdielať

Rumunska spoločnosť Allview vstúpila do mobilného sektora v roku 2010 a poslednú dobu priniesla niekoľko noviniek, ktoré stojí za povšimnutie. Jedným z nich je aj Allview X2 Soul Pro. Tento smartfón prichádza v super tenkom unibody tele, ktoré má rozmery 149×73×5,5 mm a hmotnosť 127 gramov.

x2-pro-poza-principala

Použitými materiálmi sú sklo a kov, čo sú dnes najpopulárnejšie materiály v prémiovom segmente. Základom je 64-bitový osemjadrový procesor MediaTek MT6592 s jadrami Cortex-A53, taktovanými na 1,7 GHz, doplnený o grafiku Mali 760MP2 a 2 GB RAM. Operačným systémom je Android 5.0 Lollipop.

Telefón prichádza s 5,2“ OGS displejom a Full HD rozlíšením (1920×1080 pixelov), podporuje funkcie dual SIM a obe karty sú vo formáte microSIM. Telefón podporuje okrem bežne používaných 3G sietí aj 4G/LTE siete až do rýchlostí 150 Mbps, pričom operuje v normách LTE FDD aj TDD.

Allview X2 Soul Pro-1

Soul X2 Pro ponúkne dvojicu fotoaparátov. Hlavný ponúka 13 MPx so snímačom od Sony, konkrétne model IMX214 so 6 šošovkami, ktorý nevytŕča z tela smartfónu a zachytí skvelé snímky aj pri zlých svetelných podmienkach. Okrem toho ponúka aj špeciálny profesionálny mód, v ktorom si možno nastaviť parametre fotografovania. Druhý fotoaparát, ktorý je nad displejom má 8 MPx a je ideálny na selfie fotografie použitím špeciálneho gesta.Allview X2 Soul Pro

Smartfón prináša aj možnosť ovládania pomocou rôznych gest, medzi ktoré patrí aj prebudenie smartfóna dvojitým poklepaním po displeji či zdvihnutie hovoru priložením zariadenia k uchu. Videoklipy alebo filmy bude môcť používateľ pozerať v plávajúcom okne počas toho, ako si pozerá e-maily alebo si píše so známymi na chate. Výrobca do smartfónu vložil batériu s kapacitou 2700 mAh, ktorá má vydržať 13 hodín hovoru alebo 11 dní v pohotovostnom režime.

Batéria je vyrobená na platforme SDI, ktorá ponúka o 30% väčšiu kapacitu a životnosť ako batéria s rovnakým rozmerom vyrobené Li-Ion tehnológiou. Taktiež je prítomna technológia úsporného režimu, v ktorom smartfón zmení ponuku do bielo-čierna a ponúka prístup len k hlavným funkciám: Volanie, Správy, Kontakty a hodiny. Cena za tento telefón je stanovená na 399 eur, dá sa kúpiť na stránkach výrobcu.

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Allview X2 Soul poskytuje server Heureka.sk

Zdroj: Allview