Domov Návody Windows 8.1 Update je k dispozícii

Windows 8.1 Update je k dispozícii

Zdielať

windows-8-1-freeMicrosoft včera v noci sprístupnil aktualizáciu Windows 8.1, ktorá mala pôvodne niesť klasický Štart ako ho poznáme zo starších systémov. Nakoniec sa nič z toho nekoná. Update dokonca nenesie ani názov Update 2.

Poďme si teda zopakovať novinky. Boli pridané tri novinky pre koncových používateľov – zlepšenie touchpadu: Nechajte dotykovú podložku, keď je pripojená a aktívna myš, kliknite pravým tlačidlom na touchpade, dvojklik a ťahajte. Čo to však znamená ešte nevieme a pokusíme sa zistiť. Ďalšia je podpora Miracast – zdieľanie obrazoviek, respektíve mirroring, ktorý konečne prebehne cez Miracast.

windows phone 8.1

Pre zaujímavosť podpora bola pridaná aj pre Windows Phone 8.1 a to môže byť práve krokom Microsoftu. Posledná novinka je minimalizácia prihlásenie na SharePoint Online – znižuje počet výziev v prístupe k SharePoint Online. Update ráno ešte nebol dostupný cez aktualizačnú službu Windows Update.  Žiaľ, na Štart si počkáme minimálne do začiatku budúceho roka.  Dodávame, že inštalácia má pre 64 bitové systémy 180 MB. V prípade, že si všimneme výraznejšie zmeny, budeme o tom informovať.

Stiahnutie je možné TU: pre 32 bitové x86, resp. pre 64 bitové systémy x86-64.

Zdroj: Microsoft