Domov Novinky Nexus 6 ponúkne 5,2″ QHD displej a Snapdragon 805

Nexus 6 ponúkne 5,2″ QHD displej a Snapdragon 805

Zdielať

Google Nexus 6 Motorola Shamu 01Informácie z benchmarkov nasvedčujú tomu, že chystaný Nexus 6 ponúkne absolútne špičkovú výbavu. Smartfón známy zatiaľ pod interným označením Shamu by mal byť oficiálne predstavený tento rok na jeseň. Nielen všetci fanúšikovia čistého Androidu čakajú na nový Nexus.

Taktiež to vyzerá tak, že nasledujúci Nexus nevyrobí LG, ale Motorola. Informácie z databáz výsledkov benchmarkov AnTuTu a GFXBench nasvedčujú tomu, že sa Nexus 6 stane najlepšie vybaveným zariadením na trhu. Pravosť týchto informácií žiaľ zatiaľ nemôžeme s istotou potvrdiť.

Zariadenie označované ako Google Shamu by malo byť vybavené 5,2 palcovým displejom s rozlíšením 2560×1440 pixelov (rozlíšenie známe tiež ako QHD). Procesor údajne nebude Qualcomm Snapdragon 801, ako sa pôvodne očakávalo, ale o generáciu lepší Snapdragon 805 (APQ8084). Toto štvorjadro je taktované na 2,7 GHz a obsahuje nový grafický akcelerátor Adreno 420.

Google Nexus 6 Motorola Shamu 02

K ďalšej výbave bude podľa benchmarku patriť 3 GB RAM, 13 MPx zadný fotoaparát s možnosťou natáčania videa vo 4K rozlíšení a 2,1MPx predný fotoaparát. Samozrejmosťou by mala byť aj zbrusu nová verzia operačného systému, tak sa teda Nexus 6 stane prvým smartfónom vybaveným Androidom L.

Google Nexus 6 Motorola Shamu 03

Interná pamäť by mala mať veľkosť 32 GB, Google však opäť možno ponúkne aj variant s väčším či menším vnútorným úložiskom. Slot na pamäťové karty bude zrejme opäť chýbať, rovnako ako u všetkých ostatných Nexus zariadení. Naopak, NFC by malo byť prítomné. Predstavenie je očakávané tento rok na jeseň.

Zdroj: Androidcommunity.com