Domov Novinky Nexus 6 ponúkne 5,2″ QHD displej a Snapdragon 805

Nexus 6 ponúkne 5,2″ QHD displej a Snapdragon 805

Zdielať

Taktiež to vyzerá tak, že nasledujúci Nexus nevyrobí LG, ale Motorola. Informácie z databáz výsledkov benchmarkov AnTuTu a GFXBench nasvedčujú tomu, že sa Nexus 6 stane najlepšie vybaveným zariadením na trhu. Pravosť týchto informácií žiaľ zatiaľ nemôžeme s istotou potvrdiť.

Zariadenie označované ako Google Shamu by malo byť vybavené 5,2 palcovým displejom s rozlíšením 2560×1440 pixelov (rozlíšenie známe tiež ako QHD). Procesor údajne nebude Qualcomm Snapdragon 801, ako sa pôvodne očakávalo, ale o generáciu lepší Snapdragon 805 (APQ8084). Toto štvorjadro je taktované na 2,7 GHz a obsahuje nový grafický akcelerátor Adreno 420.

Google Nexus 6 Motorola Shamu 02

K ďalšej výbave bude podľa benchmarku patriť 3 GB RAM, 13 MPx zadný fotoaparát s možnosťou natáčania videa vo 4K rozlíšení a 2,1MPx predný fotoaparát. Samozrejmosťou by mala byť aj zbrusu nová verzia operačného systému, tak sa teda Nexus 6 stane prvým smartfónom vybaveným Androidom L.

Google Nexus 6 Motorola Shamu 03

Interná pamäť by mala mať veľkosť 32 GB, Google však opäť možno ponúkne aj variant s väčším či menším vnútorným úložiskom. Slot na pamäťové karty bude zrejme opäť chýbať, rovnako ako u všetkých ostatných Nexus zariadení. Naopak, NFC by malo byť prítomné. Predstavenie je očakávané tento rok na jeseň.

Zdroj: Androidcommunity.com