Domov Novinky Unikli špecifikácie pripravovaného Oppo A17

Unikli špecifikácie pripravovaného Oppo A17

Zdielať

Spoločnosť plánuje aktualizáciu jej budgetovej rady A novým modelom.

Nový model s označením A17 má byť predstavený koncom mesiaca. Má byť nástupcom modelu A16 a podľa uniknutých informácií mu bude podobný. Bude obsahovať rovnaký čipset MediaTek Helio G35 spolu so 64GB interného úložiska a veľkou 5000 mAh batériou. Predná strana smartfónu bude obsahovať minimalistický výrez s prednou selfie kamerou. Na zadnej strane nájdeme duálny fotoaparát, ktorý nasleduje dizajnový trend usporiadania kamier vertikálne pod sebou a na ľavej strane zariadenia.

Súčasný model A16 má IPS LCD displej s uhlopriečkou 6.52″ a rozlíšením 1600×720 pixelov pri maximálnom jase 480 nitov. Modely s kapacitou úložiska 64GB a 256GB obsahujú 4GB RAM. Zadný kamerový systém sa skladá z hlavného snímača s rozlíšením 13 MPx a clonou f/2.2, a asistujú mu macro snímač a snímač hĺbky ostrosti, oboje s rozlíšením 2 MPx a clonou f/2.4. Smartfón dokáže nahrať Full HD video pri 30 snímkoch za sekundu. Predná selfie kamera má rozlíšenie 8 MPx a podporuje HDR a video taktiež pri Full HD rozlíšení a 30 FPS. Jeho nasledovník A17 bude mať podľa očakávaní podobné parametre, a neočakáva sa teda nejaká zásadná revolúcia.

Oppo A16 patrí medzi najpredávanejšie zariadenia čínskej značky. Podľa uniknutých renderov A17, smartfón, aj napriek tomu že ide o budgetový model s pravdepodobnou cenovkou okolo 150 € pre 64 GB model, vyzerá úhľadne a moderne a nenechá sa zahanbiť pred konkurenciou v podobnej cenovej hladine.

Zdroj