Domov Periférie Tipy a triky: Príslušenstvo pre hráčov (2)

Tipy a triky: Príslušenstvo pre hráčov (2)

Zdielať

Herné príslušenstvo má na trhu svoje stabilné miesto a preto sme otestovali dve myši, mechanickú klávesnicu a slúchadlá od HyperX.

Herný headset Cloud 3 Red v štýlovom červenom prevedení ponúka používateľovi už na prvý pohľad pekný dizajn, ktorý upúta pozornosť. Môže byť taktiež zaujímavým doplnkom k hernému stolu, alebo RGB podsvietenému stolovému počítaču. Jedným z najdôležitejších aspektov pri výbere herného headsetu je zvuková kvalita. Základom nami testovaných slúchadiel sú 53mm meniče s frekvenčným rozsahom 10–21000 Hz. Basový výkon je veľmi dobrý, oceňujeme tiež aj priestorový zvuk. Oceňujeme kvalitnú konštrukciu aj odpojiteľný mikrofón s potlačením šumu. Cena je na úrovni 100 až 140 eur.

Náušníky vyrobené z pamäťovej peny sú mäkké a pohodlné, čo znamená, že možno hrať alebo počúvať hudbu hodiny bez toho, aby používateľ pociťoval nepríjemný tlak na ušiach. Hlavový most je nastaviteľný, ľahko si možno prispôsobiť preferenciám. Počas testovania sme pri bezstratovej streamovacej službe Tidal objavili nedostatky, ale pri hráčskych slúchadlách treba tiež brať do úvahy, že hudba je skôr jej doplnkom než primárnym zameraním. Headset sadne na hlavu a príjemne sa nosí. Uzavretá konštrukcia zaistí, že používateľa pri hraní nič neruší (napríklad hluk z počítača alebo chladenia notebooku). Slúchadla sú kompatibilné s PC aj hernými konzolami Sony PlayStation a Nintendo Switch. O pripojenie sa postará 3,5 mm audio jack, alebo USB port. Ak by výrobca pridal ešte bezdrôtové Bluetooth pripojenie, nemali by sme žiadne výhrady.

Ľahšia z dvoch bezdrôtových myší Pulsefire Haste 2 Wireless má príjemnú hmotnosť, len 61 gramov. Vyrobená v čiernom prevedení ponúka používateľovi dynamické RGB podsvietenie pre navodenie správnej atmosféry pri dlhých herných sedeniach. Možno tu nastaviť iba jednu zónu podsvietenia – pri koliesku. Osvetlenie a jednotlivé efekty si možno prispôsobiť prostredníctvom softvéru HyperX NGENUITY a profily uložiť do vstavanej pamäte. Na pripojenie k počítaču, alebo notebooku slúži 1,8 metrový USB-C/USB-C odpojiteľný kábel (ktorý tiež slúži na nabíjanie myšky), bezdrôtový nano USB prijímač a Bluetooth pripojenie. Symetrický dizajn je vhodný pre pravákov aj ľavákov. Cena je 90 až 120 eur. Vstavaná 370 mAh batéria ponúkne veľmi dobrú výdrž až na úrovni 100 hodín na jedno nabitie.

Bezdrôtová myš je navrhnutá pre herných nadšencov, ktorí hľadajú spoľahlivý a výkonný nástroj pre svoje herné potreby. Je druhou generáciou populárnej Pulsefire Haste série a prináša viacero vylepšení. Jedným z hlavných je jej nízka hmotnosť, ktorú rozhodne chválime a vďaka ktorej je každodenná práca s ňou veľmi dobrá. Myš je navrhnutá s ohľadom na minimalizáciu únavy po dlhom používaní, je ergonomická a pohodlná pre dlhodobé, aj celodenné používanie. Páči sa nám presnosť senzora a 1000 Hz rýchly polling rate, ako aj vysoká citlivosť optického senzora až do 26000 DPI. K dispozícii je 6 programovateľných tlačidiel a výrobca udáva životnosť až 100 miliónov kliknutí. Azda jediná výčitka smeruje ku materiálu, ktorý sa časom môže ošúchať; a taktiež, že ako pri každej hernej myši by sme ocenili viac podsvietených zón a ich personalizáciu.

Druhá testovaná myš, Pulsefire Dart, je navrhnutá pre nadšencov, ktorí uprednostňujú robustnejšie a ťažšie herné myši. Oceňujeme kvalitnú konštrukciu, keďže je vyrobená z odolných materiálov. Je ergonomická a hoci jej hmotnosť 110 gramov je vyššia ako by sme očakávali, svoju cieľovú skupinu si iste nájde. Je tiež vybavená presným optickým senzorom s citlivosťou až do 16000 DPI. Používateľ si môže prispôsobiť citlivosť podľa preferencií spolu s podsvietením priamo v príslušnej aplikácii. Životnosť je 50 miliónov kliknutí. Pripojiť ju možno cez nano USB prijímač bezdrôtovo, alebo cez odpojiteľný USB-C/USB-C kábel (ktorým sa aj dobíja). Myš je vhodná pre pravákov, k dispozícii je 6 programovateľných tlačidiel, ako aj dve RGB podsvietené zóny. Jej cena je na úrovni 80 až 100 eur.

Základom hernej zostavy je taktiež aj klávesnica. Alloy Origins Core Red má americké rozloženie kláves (layout) a používa už tradične mechanické spínače s odozvou 1 ms. Ide o tzv. „TKL“ model bez numerického bloku, vďaka čomu ponúka hráčom solídny základ v štýlovom a kompaktnom prevedení, jednoduchosť a funkčnosť. Lineárne mechanické spínače poskytujú rýchlu a presnú odozvu pri každom stlačení. Majú krátky zdvih, čo je ideálne pre rýchle reakcie pri hrách. Konštrukcia je solídna a odolná. Používa kovový rám, ktorý zabezpečuje stabilitu a dlhú životnosť. Klávesy sú odolné proti opotrebeniu, vydržia aj dlhoročné hranie a horšie zaobchádzanie.

Životnosť kláves je až 80 miliónov stlačení, ponúka anti-ghosting a N-key rollover. Má tiež integrovanú pamäť na uloženie troch herných profilov. Klávesnica je vybavená RGB podsvietením s dynamickými efektmi, ktoré si možno personalizovať pomocou softvéru. Výbavu dopĺňajú nožičky, ktoré umožňujú výber z rôznych úrovní náklonu. Páči sa nám oddeliteľný kábel, ktorý má USB-C konektor. Ku počítaču sa pripája s káblom s dĺžkou 1,8 metra zakončeným USB-C konektorom. Cena je na úrovni 90 až 110 eur. Klávesnica je kompaktná, čo znamená, že má menej kláves ako štandardné klávesnice. To je výhodné pre hráčov, ktorí potrebujú viac miesta pre myš, alebo si jednoducho cenia menšie zariadenia.

Štyri produkty pre hráčov, ktoré sa vzájomne dopĺňajú, sú ideálnym základom pre azda každého. Zatiaľ čo headset nás potešil veľmi dobrým podaním a pohodlným nosením, pri prvej bezdrôtovej myši sme ocenili najmä ergonómiu, výdrž a tiež nízku hmotnosť. Do výbavy padne vhod veľmi dobrá a  kompaktná hráčska klávesnica, ktorá doplní trio herných produktov. Alternatívou je druhá testovaná bezdrôtová myš, ktorá má veľmi podobné vlastnosti ako prvá myš, ale v niečom je iná. HyperX je dobre známa značka patriaca pod HP v oblasti herného príslušenstva, a nami testované produkty rozhodne majú čo ponúknuť hráčom. Odporúčame.

Zapožičal: HyperX