Domov Novinky Telekom rozšíril pokrytie 4G+, v Petržalke prináša až 877 Mbps

Telekom rozšíril pokrytie 4G+, v Petržalke prináša až 877 Mbps

Zdielať

Telekom pokračuje v rozširovaní sieťovej kapacity svojej 4G siete – do štyroch miest pridáva nadstavbu 4G+ a v Petržalke posúva maximum siete na ešte vyššiu hodnotu.

Operátor pokryl rýchlejšou sieťou 4G+ ďalšie tri mestá na Slovensku: Púchov, Považskú Bystricu a Komárno. Navyše čiastočne je už pokrytý aj Svätý Jur. Vo všetkých mestách je inštalovaná 4G+ nadstavba do rýchlosti 300 Mbps. 4G+ sieť je tak k dispozícii už v 27 slovenských mestách, resp. lokalitách: Bratislava, Stupava, Svätý Jur (čiastočne), Pezinok, Senec, Šamorín, Dunajská Streda, Orechová Potôň, Komárno, Nové Zámky, Nitra, Trnava, Piešťany, Trenčín, Dubnica nad Váhom, Nová Dubnica, Nemšová, Púchov, Považská Bystrica, Žilina, Vrútky, Martin, Banská Bystrica, Zvolen, Poprad, Košice, Prešov. V týchto mestách je inštalovaná minimálne sieť LTE-CA do 300 Mbps, vo väčšine miest je už aj vyššia (do 400 či 500 Mbps).

Už niekoľko rokov sú základové stanice v Petržalke najvyťaženejšie na celom Slovensku. Preto operátor rozšíril sieťovú kapacitu 4G siete v celej bratislavskej mestskej štvrti až na 877 Mbps. Týmto krokom rieši čoraz väčšie dátové prenosy, nie sú zamerané iba na využitie na jednom koncovom zariadení. V Petržalke je použité riešenie 4×4 MIMO, ktorú operátor testoval v auguste 2016 na Magio pláži v Bratislave.