Domov Novinky Alza na Slovensku predstavuje koncept Smart Kitchen

Alza na Slovensku predstavuje koncept Smart Kitchen

Zdielať

Ako by mohla vyzerať kuchyňa budúcnosti? Dnes nám to ukázala Alza vo svojom bratislavskom showroome, kde otvorila expozíciu Smart Kitchen.

Na jednom mieste ukázala inteligentné kuchynské spotrebiče značky Siemens, ktoré možno ľahko kontrolovať a ovládaťaj vzdialene pomocou smarfónu či tabletu, čo si môžu zákazníci sami v praxi vyskúšať. Nová expozícia má podobu moderne zariadeného kuchynského kútu, len s tým rozdielom, že všetky vystavené produkty možno pripojiť k Wi-Fi alebo Bluetooth a cez aplikáciu Home Connect spoločne riadiť odkiaľkoľvek (napríklad zapínať, vypínať, vyberať programy a nastavenia).

Aplikácia obsahuje viac praktických rád a tipov na mieru každému spotrebiču vrátane informácíí o technickej podpore. V kútiku je pre zákazníkov aktuálne pripravených desať smart produktov značky Siemens: chladnička, rúra, práčka, sušička, umývačka, varná doska, kávovar, či odsávač. Školený promotér záujemcom všetko na mieste predvedie, vysvetlí a poradí s výberom.

Otvorením novej expozície reaguje obchod na stále rastúci dopyt po smart výrobkoch. Napríklad v kategórii smart domácnosť vzrástol na Slovensku záujem v medziročnom zrovnaní o viac než 65 %. Medzi TOP najpredávanejšie produkty patria termostaty a hlavice (napr. Netatmo, Honeywell), bezpečnostné kamery (iGet, Evolveo), zásuvky (Sonoff, TP-Link), či osvetlenie od Philips HUE vrátane populárnych LED pásikov alebo inteligentných MESH Wi-Fi systémov.

Viac ako zdvojnásobenie predajov vykazujú tento rok produkty z kategórie zabezpečenia domácnosti – alarmy (iGet, Fibaro), smart zámky, termostaty a veľký boom medzi slovenským zákazníkmi zažívajú tiež centrálnej jednotky s hlasovými asistentmi (napr. Apple Home Pod, Google Assistant, Amazon Alexa), ktorych sa od januára predali už stovky kusov. Stabilný záujem je o senzory a detektory (pohybu, dymu, plynu či CO alebo protipovodňové detektory) a smart meteostanice.