Domov Novinky Tam kde Microsoft zlyhal, tam ide Sony, aby pokračoval

Tam kde Microsoft zlyhal, tam ide Sony, aby pokračoval

Zdielať

Vaio_Tap_11_4Iste ste zachytili produkt od Microsoftu s názvom Surface a Surface Pro. Tieto produkty sa však neujali tak, ako si to v Microsofte predstavovali. Nám sa Surface páči, ale nedostali sme šancu si ho vyskúšať. Teraz sa o podobný model pokúša aj Sony a na výstave IFA v Berlíne bol predstavený Vaio Tap 11.

Sony k svojmu zariadeniu pridá do balenia klávesnicu a digitálne pero pre prácu vo Photoshope. Klávesnica je bezdrôtová a slúži aj ako kryt.  Ak sa pozriete na tablet, môže Vám pripomenúť aj tablet Xperia Z, ale Vaio Tab 11. Beží na Windows 8 a vo vnútri sú komponenty z ultrabookov. Je to prvý Sony tablet s operačným systémom Windows 8. Tablet má hrúbku len 9,9 mm a hmotnosť si udržal tesne pod 800 gramov.  Už ako vraví názov, Vaio 11 má 11,6″ Full HD IPS displej s rozlíšením 1 920×1 080 typu Triluminos s vylepšenou funkciou X-Reality. Ovládať ho môžete či už klávesnicou, digitálnym perom od Vacomu alebo desiatimi prstami. V tablete sa schováva prekvapivo kvalitný hardware z procesorom Intel Core i3, i5, alebo Core i7 procesory s rodiny Haswell, 4 GB RAM, SSD disk od 128 do 512 GB a batéria, ktorá podľa výrobcu vydrží až šesť hodín práce. Priamo na tele je port microHDMI, jeden USB 3.0 port, čítačka pamäťových kariet a stereo reproduktory. Na zadnej strane je 8 MPx fotoaparát s Exmor R čipom a praktická nožička. Tablet obsahuje aj infračervený port pre ovládanie vašej TV.

Vaio_Tap_11_3

Ako som spomínal, v balení je plnohodnotná bezdrôtová klávesnica s touchpadom. Hrubá je len štyri milimetre, takže neobsahuje sekundárnu batériu pre tablet. Má ale vlastnú, ktorá klávesnicu uživí približne pol roka a potom sa dá dobiť aj z tabletu. Klávesnica sa k tabletu počas prenášania dá pripojiť magnetom, takže slúži aj ako kryt. Jeden z dôvodov prečo Sony na tento produkt aktívne neupozorňoval je ten, že táto novinka ešte nemá stanovený ani približný príchod na trh ani cenu.

Zdroj: Phonearena.com