Domov Recenzie Recenzia: ASUS Transformer Pad Infinity TF700T

Recenzia: ASUS Transformer Pad Infinity TF700T

Zdielať

V ďalšom rade je dobré pripomenúť, že tento tablet je nástupcom modelu Transformer Prime. Zaujme predovšetkým luxusným dizajnom z brúseného hliníka, pričom má tiež kruhy v tvare filozofie ZEN. Brúsený hliník nie je jediným použitým materiálom. V hornej časti sa nachádza časť tvorená plastom a to z dôvodu lepšieho príjmu Wi-Fi a GPS. Toto je zásadný rozdiel oproti predchodcovi, ktorý trpel zhoršeným príjmom. Ďalej tu nájdeme dvojicu fotoaparátov a to v podobe rozlíšenia ôsmych megapixelov na zadnom a dvoch megapixelov na prednom fotoaparáte. Na rozdiel od nižšieho modelu obsahuje Infinity aj LED blesk. K dispozícii sú dve farebné varianty – strieborná a zlatá.

AUS_Transformer_Pad_Infity_FT700_02

Skúsenosť s používaním fotoaparátu je dobrý. Pri kvalite fotenia tu pomáha LED blesk, ktorý pomáha najmä pri zhoršených svetelných podmienkach. V prípade modelu Infinity sú preto fotky lepšie a to najmä pri porovnaní s modelom Pad 300, ktorý nemá LED blesk. Oba modely majú zadný osemmegapixelový fotoaparát. Ďalší rozdiel spoznáme pri porovnaní snímkov z predného i zadného fotoaparátu. Niet sa čomu čudovať, keďže predný dvojmegapixelový fotoaparát je primárne určený najmä na videohovory, ako napr. cez skype a podobne. Okrem dvoch fotoaparátov je tu aj senzor, ktorý slúži na automatickú úpravu jasu čo je dnes už štandardom na tabletoch.

AUS_Transformer_Pad_Infity_FT700_03

Displej vo veľkosti 10,1 palcov má rozlíšenie 1920×1200 pixelov a je chránené sklom Gorilla Glass 2. Displej dokáže rozoznať dotyk desiatich prstov naraz. Rozmery tabletu sú 263×181×8,5 mm a hmotnosť je 598 gramov. Operačný systém je vo verzii Android 4.1.1 Jely Bean. Okrem FULL HD rozlíšenia a ochranného skla zaujme tablet aj skvelými pozorovacími uhlami v podobe Super IPS+ panelu. V prípade potreby je možné aktivovať aj vonkajší režim, tzv. „outdoor mode“.

AUS_Transformer_Pad_Infity_FT700_04

Tablet je poháňaný štvorjadrovým procesorom nVIDIA Tegra 3, taktovaný na frekvencii 1,6 GHz. Operačná pamäť je vo veľkosti 1 GB. Vnútorná pamäť je vo veľkosti 64 GB, s podporou mircoSD kariet do veľkosti 32 GB. Čo sa týka portov na tablete, nájdeme tu microHDMI, slot microSD, vstup na mikrofón a výstup na sluchadlá. Prídavná klávesnica nám pridá ďalšie dva porty – USB 2.0 a slot na SD kartu. Nechýbajú ani základné funkcie a vlastnosti ako GPS, Bluetooth, Wi-Fi, akcelermeter, či multitasking a prehliadanie dokumentov.

AUS_Transformer_Pad_Infity_FT700_05

Tak ako aj v iných tabletoch spoločnosti ASUS aj tu nájdeme reproduktory SonicMaster. Zvuk bol však priemerný. Môže za to jeden jediný reproduktor na tablete. Nevieme, ako je to možné a aký význam je v dnešnej dobe dávať do tabletu jeden jediný reproduktor. Hlavne keď je v súčasnosti často v móde už 5.1 kanálový systém. Na tablete by sme tak očakávali aspoň stereo v podobe dvoch reproduktorov.

AUS_Transformer_Pad_Infity_FT700_06

Odhliadnuc od toho, ktorý nástupca a vôbec transformer v poradí Infinity je, stále pôsobí svojim jedinečným nápadom. Nápad spojiť tablet do tela netbooku a mať tak k dispozícii takmer plnohodnotnú klávesnicu. Tú môžeme kedykoľvek ľubovoľne pripojiť, alebo odpojiť. Na klávesnici sa dobre píše, až na pá rozdielov je rovnaká na akú sme zvyknutí. Ako najväčšiu nevýhodu považujeme absenciu klávesy DELETE, ktorú na notebooku používame tak ako vy všetci viac než často. Na klávesniciach transformer od spoločnosti ASUS si budeme musieť vystačiť s BACKSPACE. Čo je však praktické na klávesnici je zachovanie “zvykov” z klávesníc počítačov. Na mieste ikonky “Windows” ako sme zvyknutí sa nachádza symbol “Domov”, ktorou je návrat na domácu primárnu obrazovku. Keďže tablet obsahuje päť plôch, za domácu je považovaná stredná – tretia obrazovka. Ďalším plusom je použitie klávesy “späť”, ktoré sa ponáša na funkciu “Esc”, alebo “Backspace” (Backspace v zmysle vrátenia na predošlú internetovú stránku, pri prezeraní priečinka o krok späť a podobne). Medzi ďalšie klávesy samozrejme nemôžu chýbať aj iné “vychytávky”, ako je ovádanie Wi-Fi a Bluetooth (ON/OFF), vypnutie touchpadu, ovládanie jasu, tlačidlo na spustenie fotoaparátu i internetu, ovládanie multimédií, zvuku ako aj zamknutie obrazovky.

AUS_Transformer_Pad_Infity_FT700_08

Ďalšou nespornou výhodou je aj druhá batéria v klávesnici, ako aj ďalšie porty – USB 2.0 a slot na SD karty. V prípade spojenia je potom možné dobíjať tablet aj z klávesnice. Ak sa vybije aj klávesnica netreba panikáriť. Stačí pripojiť napájací kábel do klávesnice, čím sa začne nabíjať súčasne tablet i klávesnica, takže vo väčšine prípadov sa tablet dobije skôr. Nabíjanie oboch batérii netrvá veľmi dlho. Z nuly na 100% sa tieto batérie nabijú asi za tri hodiny. ASUSu sa podarilo vyrobiť skvelý koncept, ktorý skĺbi zábavu, mobilitu, ako aj pracovné nasadenie v teréne. Nejde však určite o plnohodnotné zariadenie, ktoré by nahradilo počítač, alebo notebook. Je to dané operačným systémom, ktorý nemá zďaleka toľko funkcii ako dobre známy Windows.

Parametre a špecifikácie:

Operačný systém: Android 4.1.1 Jelly Bean
Procesor: štvorjadrový 1,6 GHz Nvidia Tegra 3
Frekvencie: bez podpory SIM karty
Rozmery: 263×181×9 mm
Hmotnosť: 598 gramov
Displej: Super IPS+, LED podsvietenie, dotykový (kapacitný), 16 mil. farieb, 1 920×1 200 px., uhlopriečka 10,1“ (256 mm), Gorilla Glass, pomer strán 16:10
Fotoaparát:  8 Mpx, LED blesk, autofókus, nahrávanie Full HD videí (1 920×1 080 px., 30 fps)
Predná kamera: 2 MPx
Pamäť:  1 GB RAM + 64 GB ROM + microSD karta (do 32 GB) + doživotne 8 GB v cloudovej službe Asus WebStorage
Globálny prenos dát:  nie, chýba podpora SIM
Lokálny prenos dát: Bluetooth 3.0, USB, prenos Wi-Fi (802.11 b/g/n), HDMI HDMI
Hudba:  MP3 prehrávač, 3,5 mm jack, TV-Out
Ostatné: minimalizácia aplikácií, multitasking, akcelerometer, prehliadač dokumentov,  GPS
Batéria: Li-Ion batéria 25 Wh (tablet) + 19,5 Wh (klávesnica)

Celkové hodnotenie: 90%

Plusy
+ IPS displej
+ Outdoor mode
+ Rýchly 64 GB SSD disk
+ Prídavná klávesnica
+ Výdrž v kombinácii tablet & klávesnica
+ Hliníkovy povrch

Mínusy
– Prevažovanie tabletu v dokovacom režime
– Mono reproduktor

Zapožičal: ASUS