Domov Novinky Sapphire uvádza novú sériu grafík – Pulse

Sapphire uvádza novú sériu grafík – Pulse

Zdielať

Spoločnosť Sapphire oznámila novú skupinu produktov v oblasti podnikových grafických kariet – Pulse. Zameriavajúc sa na to, čo je najdôležitejšie pre hráčov je kombináciou výkonu, trvanlivosti a hodnoty.

Produkty prinášajú efektívne chladenie a štýlový dizajn. RX 580 je určený zákazníkom, ktorí hľadajú kartu, ktorá zvládne moderné tituly s maximálnou vernosťou 1440p pri 60 FPS. Karta je vybavená grafickou jednotkou Polaris s vyššou frekvenciou 1366 MHz a 8GB VRAM (k dispozícii aj vo verzii 4GB). Osvedčený systém Dual-X slúži ako chladiace riešenie s dvojitými ventilátormi s guľkovými ložiskami a funkciou Quick Connect pre jednoduché čistenie a výmenu.

Pre hráčov s mierne menším rozpočtom je preto určená RX 570, ktorá umožní plynulé hranie  pri 1080p a 60 FPS. Karta sa chladí pomocou tichého systému Dual-X s dvomi ventilátormi, ktorý je vybavený aj systémom rýchleho pripojenia ventilátora. RX 570 sa dodáva aj vo formáte ITX pre používateľov, ktorí chcú napájať svoje herné PC HTPC alebo malé herné zariadenia. Na napájanie pritom stačí jeden 6-pin napájací konektor, ako aj jeden ventilátor na chladenie.

Posledným dnes debutujúcim modelom je Pulse Radeon RX 550, ktorý je ideálny pre online hry ako League of Legends, Overwatch, Rocket League alebo Counter Strike: Globálna ofenzíva. Na základe modernej architektúry Polaris je karta päťnásobne rýchlejšia ako Intel iGPU (integrovaná karta) HD 530 a dvakrát rýchlejšia ako Radeon R7 250. Karta je k dispozícii so 4 GB a 2 GB pamäťou. Pri TDP len 75 W sa na chladenie používa jeden tichý ventilátor.