Domov Recenzie Recenzia: Xiaomi Redmi Note 3 Pro

Recenzia: Xiaomi Redmi Note 3 Pro

Zdielať

Xiaomi je značka populárna nielen v Číne, ale aj po celom svete a to hlavne tým, že ponúka veľa výkonu za málo peňazí. To dokazuje s modelom Redmi Note 3 Pro, ktorý je už dlhšie v predaji a patrí do strednej triedy. V redakcii ho testujeme dlhodobo.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 01

Dizajnovo ide o výborne spracovaný model, ktorý zaujme už po vybalení z krabice. Tá je spracovaná z bežného papiera s obrázkom smartfónu na prednej strane. Kedysi sa výrobca inšpiroval oveľa viac ekológiou a prinášal krabičky z recyklovaného materiálu iba so základným popisom na zadnej strane, čo bolo vkusné a nerušivé. Základné balenie obsahuje okrem smartfónu, nabíjačky a prepojovacieho káblu aj redukciu na európsku zástrčku. Fólia na displej, alebo kryt nie je súčasťou balenia, odporúčame však dokúpiť puzdro pre lepšiu ochranu.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 02

Historicky prvým smartfónom od Xiaomi s celokovovým spracovaním bol Redmi Note 3. Keďže sa model podaril, verzia „Pro“ tento dizajn nemení. Redmi Note 3 Pro teda prichádza s rovnakým spracovaním, takže na prvý pohľad sú oba smartfóny rovnaké a takmer nerozoznateľné. Kvalita spracovania je na prvom mieste. Vŕzganie či pukanie je neznámym pojmom a smartfón pôsobí ako keby mal oveľa vyššiu hodnotu a to najmä pri zlatej farebnej verzii, ktorú určite odporúčame. K dispozícii je potom aj strieborná, ktorá však nepôsobí tak elegantným dojmom.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 03

Bočné strany modelu sú zaoblené a pri používaní sa smartfón veľmi dobre drží v ruke. S puzdrom je to o trochu horšie, keďže akurát na hranách má puzdro vypuklé strany, to je však dané samotnou ochranou týchto hrán pri páde a po čase používania sa na to dá zvyknúť. Na pravej strane je vypínacie tlačidlo a dvojtlačidlo regulácie hlasitosti. Na ľavej strane je šuplík pre SIM karty, ktorý je hybridný. Ten možno použiť buď na vloženie dvoch SIM kariet – microSIM+nanoSIM, alebo na vloženie jednej microSIM karty a pamäťovej karty microSD a to až do veľkosti 128 GB.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 04

Zospodu je napájací microUSB konektor a primárny mikrofón pre hovory. Audio 3,5 mm audio jack a infraport na ovládanie domácich spotrebičov a sekundárny mikrofón sú na vrchnej strane. Zadná strana obsahuje šošovku 16 MPx fotoaparátu s duálnym prisvetľovacím LED bleskom a snímač odtlačkov prstov. Je tu tiež typické logo Xiaomi na spodnej strane spolu s reproduktorom. Na kvalitný zvukový prejav však zabudnite, slúži skôr pre bežných poslucháčov a hoci je maximálna hlasitosť dostatočná, kvalitou zvuku určite nepresvedčí náročných audiofilov.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 05

Xiaomi aj v tomto modeli používa tradičné ovládacie tlačidlá, ktoré sú kapacitné a sú pod displejom – multitasking, domov a späť. Oceňujeme, že sú všetky podsvietené a v tme ich možno ľahko nájsť. Tlačidlá majú dostatočnú vibračnú odozvu, ktorú možno v nastaveniach meniť podľa troch úrovní – slabé, stredné a silné. Prítomná je aj malá notifikačná dióda, ktorá umožňuje personalizáciu farieb notifikácií pre danú činnosť. Nad displejom je primárny reproduktor pre hovory, senzor priblíženia a predný 5 MPx fotoaparát, vhodný pre selfie.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 06

O zobrazovanie sa stará 5,5“ displej s rozlíšením Full HD (1920×1080 pixelov). IPS panel sa vyznačuje peknými a reálnymi farbami so širokými pozorovacími uhlami (178°/178°). Displej ponúka pomer strán 16:9, parametrami a funkciami je rovnaký ako Redmi Note 3. Pozorovacie uhly, ako aj čitateľnosť na slnku sú na výbornej úrovni. Displej je pri maximálnom podsvietení jasný, automatický jas displeja funguje výborne. Reakcia na dotyk je veľmi dobrá, krytý je ochranným sklom Corning Gorilla Glass 3. V prípade využívania smartfónu počas nočných hodín poteší minimálna hodnota jasu.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 07

Hardvérový základ telefónu tvorí šesťjadrový procesor Qualcomm Snapdragon 650, ktorý je taktovaný maximálne na 1,8 GHz. Dopĺňa ho grafika Adreno 510 a 3 GB RAM. Vnútorná pamäť má 32 GB, z ktorých je cca 24 GB reálne dostupných pre používateľa. K dispozícii je aj slot na pamäťové karty, vtedy sa však treba uspokojiť len s jedným slotom na SIM kartu. Riešením tiež je zapojenie externého úložiska cez OTG kábel, príp. cloudové úložiská. Vzhľadom k strednej triede má telefón dostatočne veľa výkonu a zvládne aj najnáročnejšie aplikácie a hry. Telefón totiž hravo zvládne aj moderné hry ako Asphalt 8 či Dead Effect 2, ktoré si užije používateľ na maximálnych detailoch s vysokou snímkovou frekvenciou.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 08

Oceňujeme dual SIM funkcionalitu, avšak rozhodne by sme uvítali tri sloty – dva na SIM a jeden na pamäťovú kartu. Prehrievania sa nemusíte báť ani pri dlhšom hraní náročných hier a teplo, ktoré vzniká, je v prijateľných hodnotách. Nami testovaný vyšší variant (32GB ROM/3GB RAM) je možné kúpiť za prijateľnú cenu, k dispozícii je však aj nižšia verzia so 16GB úložiskom a 2GB operačnou pamäťou. Operačný systém Android 5.1.1. Lollipop je doplnený o grafickú nadstavbu MIUI 7 (v čase vykonávania testov), medzitým však vyšla aktualizácia MIUI8, ktorú sme nainštalovali. Prekvapením je tiež prítomnosť verzie Android Lollipop v smartfóne v roku 2016…

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 09

Nadstavba MIUI sa výrazne odlišuje od bežného Androidu. Všetky aplikácie, ktoré sú nainštalované v smartfóne, sa ukladajú na plochu. S pribúdajúcim množstvom aplikácii narastá postupne aj počet plôch. Prehľadné zoradenie aplikácii je možné vďaka zložkám. Zoznam aplikácií tak, ako to poznáme z Androidu, tu nie je. Má to aj svoju výhodu – odinštalovanie aplikácie je jednoduché. Stačí potiahnuť ikonu smerom nahor a potvrdiť odinštaláciu. Nadstavba MIUI vyzerá už na prvý pohľad veľmi dobre, rýchlosť je na vynikajúcej úrovni.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 10

Nič neseká, všetko je plynulé a pri testovaní sme nezaznamenali žiadne problémy. Vďaka kvalitnému a veľkému displeju je smartfón vhodný na multimediálne účely. S prehrávaním videí sme nemali žiadne problémy, tento model prehrá aj 4K filmy. Hoci je u nás MIUI skupina, ktorá rieši lokalizovanie prekladov, musíme podotknúť, že hlavným problémom telefónov Xiaomi vydaných v roku 2016 je zamknutý bootloader. Preložené do reči bežnejších používateľov to znamená, akoby v počítači, alebo notebooku bol zamknutý BIOS a žiadnu z ich hodnôt nemožno meniť a nemožno ani aktualizovať verziu operačného systému za inú verziu s lokalizovaným jazykovým balíčkom (slovenčinou, češtinou).

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 11

Na internete sú však návody ako bootloader odomknúť. Pri odomykaní treba dodržať všetky popisované zásady, aby používateľ omylom nezrealizoval softbrick. Výhodou odomknutia je plne lokalizovaný systém v slovenčine alebo češtine a tiež možnosti týždenných aktualizácii vydávané tunajšou komunitou. Mnoho funkcii je už tradičných pre nadstavbu Xiaomi a sú prítomné aj v starších modeloch, ktoré sme testovali. Je tu prítomná Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac v pásme 2,4 a 5 GHz a Bluetooth 4.1, NFC však opäť absentuje. Z navigačných technológii je k dispozícii americký GPS s asistovaným A-GPS, ruský GLONASS a čínsky Beidou, pričom lokalizácia je presná a rýchla. Žiaľ, vďaka staršiemu štandardu, alebo chybám v nadstavbe systému sme sa pri prenosoch audia cez Bluetooth stretávali so sekaním pri prehrávaní audio súborov (či už išlo o piesne v telefóne, alebo priamo streamované songy v Deezeri).

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 12

Smartfón – podobne ako ostatné testované modely od Xiaomi – neponúka podporu pre 800 MHz pásmo LTE (ktoré používa O2, Orange a Telekom na vidieku). LTE je však prítomné aspoň v ostatných používaných frekvenciách na Slovensku – 1800 MHz (4ka/SWAN) a 2600 MHz (Telekom a Orange v mestách). Ak teda máte operátora O2, na podporu pre najrýchlejšie 4G siete rovno zabudnite, vystačiť si musíte s 3G pri štandardne H+ (HSPA+). Tie sú však značne pomalé, keďže aj LTE sieť O2 je na úrovni priemeru 3G sietí Telekom/Orange. Aj preto počas počúvania hudby z Deezeru prenos najmä pri Bluetooth slúchadlách seká čo je značne nepríjemné pri komforte počúvania hudby.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 13

Ak sa obávate, že dôležité aplikácie, akými sú antivírus, antispam, alebo povolenia chýbajú, nie je to tak. Sú spolu s čističom, spotrebou dát a batériou ako podkategórie v aplikácii Optimalizácia, ktorú považujeme za veľmi užitočnú a dobre spracovanú. Jedným kliknutím preskenuje smartfón na prítomnosť vírusov a spamu a prehľadá dočasné súbory. Výhodou tiež je, že jedným kliknutím optimalizuje všetky nájdené hrozby a vymaže dočasné súbory. Šikovné a praktické.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 14

Antivírus, ktorý umožňuje vykonať antivírusový test na aplikácie nainštalované v smartfóne možno vyvolať manuálne. Výhodné tiež je, že sa aktualizuje na pozadí a nezaťažuje používateľa informáciou o aktualizácii. Nevýhodou však je, že aplikácie ako napr. AdWay pre blokovanie reklám považuje antivírus za škodlivý a aplikáciu aj spolu s nastaveniami po automatickej kontrole a oprave vymaže. Na použitie AdWay je potrebné root oprávnenie, ktoré však už nie je len na jeden klik ako tomu bolo v minulosti. Škoda, toto vnímame rozhodne ako krok späť. Sú tu však stále  možnosti ako zapnúť práva rootu (to sa hodí aj pri zálohovaní cez aplikáciu Titanium).

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 15

Antispam kontroluje SMS správy a hovory, prehľadne zobrazuje blokované hovory a SMS, nechýba ani čierna listina. Tú možno manuálne upravovať podľa potrieb používateľa. Každé telefónne číslo sa dá pridať na čiernu listinu a potom všetky čísla na tejto listine hromadne zablokovať. Povolenia sú tiež súčasťou aplikácie optimalizácie. Výhoda je, že tu možno sledovať a aj upravovať práva k aplikáciám. V povoleniach sa dá nastaviť, ktoré aplikácie sa budú spúšťať po štarte. Je tu zoznam aplikácií, ktoré sa dajú vypínať, alebo naopak, aj manuálne nové pridávať.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 16

Aj aplikácia „Záloha“ je veľmi dobrá pomôcka, keďže dokáže zálohovať na vnútornú pamäť všetky dáta a nastavenia zo smartfónu. Tie sa dajú potom uložiť do cloudu, alebo prekopírovať do počítača. Či už ide o zoznam aplikácii, ich nastavení, nastavenia plochy, zložiek a sietí, všetko toto sa dá zálohovať a obnoviť jedným kliknutím. MiCloud je cloudová služba od spoločnosti Xiaomi. Do MiCloudu je možné zálohovať fotografie, adresár, SMS správy (až po overení SMS správy), alebo kalendár.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 17

Zo základných, bežne používaných aplikácií, tu nájdeme fotoaparát, galériu, telefón, správy, kalkulačku, hudbu, súbory, poznámky, mail, kalendár, či svietidlo. Galéria je delená na fotografie z fotoaparátu, lokálne a cloudové albumy. Svietidlo je užitočná aplikácia, ktorá nahradí baterku. Stačí ak pri zamknutej rozsvietenej obrazovke dlhšie podržíte tlačidlo domov a svetlo sa aktivuje. Vypneme ho následne stlačením tlačidla vypínača.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 18

Telefónny hovor v podaní Xiaomi nie je len základná aplikácia. Ponúka možnosť nahrávania hovorov. Integrovaná funkcionalita nahrávania je v MIUI už dlhodobo, no postupne sa presadzuje aj u iných výrobcov smartfónov (napr. Lenovo). Vďaka integrovanej funkcii tak netreba siahnuť po externých riešeniach tretích strán (ktoré majú časté problémy nahrávania a to najmä v prípade použitia doplnkového audio príslušenstva).

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 19

Výhodou teda je, že je možné nastaviť nahrávanie manuálne počas hovoru, alebo sa dá nastaviť nahrávanie hovorov len od vybraných kontaktov, z neznámeho čísla, ktoré sa nenachádza v adresári, alebo sa dá nahrávať každý prichádzajúci a odchádzajúci hovor automaticky. Kvalita nahrávky ničím neohúri, keďže sa nahráva pri dátovom toku 8 kbps vo formáte MP3.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 20

Notifikačná lišta je prehľadná a je delená na dve kategórie – notifikácie a prepínače. V časti notifikácie sa nachádzajú všetky informácie o zmeškaných hovoroch, nových SMS a e-mailoch, aktívnom režime nerušiť, či informácie o nainštalovanej, alebo aktualizovanej aplikácii. Oceňujeme možnosti režimu nerušiť, ktorý sa dá upravovať podľa potrieb používateľa, pričom možno nastaviť pravidelný čas kedy sa má zapínať a vypínať plánovane a v prípade potreby sa dá jedným kliknutím vypnúť alebo zapínať manuálne.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 21

Druhá časť lišty, teda prepínače, obsahuje všetky skratky ako je zapnutie a vypnutie Wi-Fi, Bluetooth, GPS, mobilných dát, otočenia, zvuku, vibrácií, otáčania, či aktiváciu alebo deaktiváciu režimu v lietadle. Dlhším podržaním funkcie sa dostaneme na jej nastavenie, krátkym kliknutím ju možno zapnúť alebo vypnúť. Pohyb po notifikačnej lište je rýchly a intuitívny. V najnovšej verzii nadstavby MIUI 8 pribudla možnosť voľby. Po novom možno zvoliť, oddelenú notifikačnú lištu tak ako to bolo predtým vo verzii MIUI 7 (a starších), alebo spojenú, podobajúcu sa na Samsung telefóny. Páči sa nám, že voľba nastavenia je jednoducho prístupná v nastaveniach a možno ju meniť podľa vlastných preferencií.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 22

Veľkou výhodou je tiež možnosť plánovaného zapnutia a vypnutia smartfónu. Toto riešenie šetrí počas noci batériu, večer sa v nastavenej hodine smartfón automaticky vypne a na druhý deň sa v nastavenom čase aj sám zapne. Načasovať a naplánovať je možné nielen zapínanie a vypínanie smartfónu, ale tiež rôzne šetriace režimy, ktoré môžu vypínať mobilné dáta, Wi-Fi a GPS či iné nastavené služby. My službu automatického vypnutia/zapnutia používame už dlhodobo, podľa nás ide o výbornú funkciu, ktorá odbremení používateľov od toho, aby neustále mysleli na každodenné vypnutie a zapnutie telefónu.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 23

Príjem signálu mobilnej siete alebo Wi-Fi je excelentné, pripojenie je stabilné a bez výpadkov. Kvalita hovoru je na veľmi dobrej úrovni, reproduktor je dostatočne hlasný a mikrofón dostatočne citlivý na telefonovanie. Problém nastáva iba v prípade použitia najvyššej alebo druhej najvyššej úrovni hlasitosti v reproduktore, keď počas hovoru dochádza k rezonancii. Na zadnej strane je snímač odtlačkov prstov, ktorý je úžasný. Odomknutie je realizované behom sekundy a presnosť je na úrovni 90%. Skvelá práca! V nastaveniach snímača je potom možné preddefinovať až 5 prstov. Neoceniteľnou funkciou je možnosť odomknúť zariadenie bez nutnosti zapnutia displeja.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 24

Kapacita batérie smartfónu má 4000 mAh, pričom výdrž batérie na jedno nabitie je vynikajúca. Pri aktívnom používaní pri dvoch aktívnych SIM kartách sme dosiahli 1,5 dňa a pri menej náročných dňoch aj dva dni. Výsledná dosiahnutá výdrž 1,5 dňa so zapnutou obrazovkou 5 hodín a 30 minút je prekvapením. Pribalená nabíjačka (5V/2A) umožňuje nabiť telefón rýchlo a to najmä vďaka funkcii QuickCharge 2.0 (z 15% na 100% za 2 hodiny 20 minút).

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 25

Pre dosiahnutie ešte vyššej výdrže možno šetriť batériu aj použitím funkcie automatického vypnutia a zapnutia, alebo obmedzením aplikácii na pozadí. K dispozícii je viacero režimov a možností nastavenia. V prípade, ak používateľ nepoužíva dáta, sa aktivovaním prijímania 2G siete taktiež zníži spotreba batérie. Rovnako klesá spotreba aj v prípade, ak používateľ má aktívnu len jednu SIM kartu.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 26

Smartfón používa 16 MPx fotoaparát s clonou f/2.0. K dispozícii je fázové zaostrovanie PDAF, ktoré dokáže zaostriť už za 0,1 sekundy a duálny prisvetľovací LED blesk, ktorý pomáha pri nočných fotografiách. Vzhľadom na strednú triedu podáva snímač veľmi dobré výsledky pri dobrých svetelných podmienkach. Páči sa nám vyváženie farieb a ostrosť, veľmi dobre pracujúce HDR a fotografie, ktoré nie sú prepálené. Najlepšie výsledky sú v exteriéri počas dňa.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 27

S nástupom večerných hodín a noci prichádza šum, ktorý sa prejavuje na výsledných fotografiách. Už aj večerné fotky v interiéri, alebo exteriéri patria hlboko pod priemer a fotky za zhoršených svetelných podmienok sú takmer nepoužiteľné. Telefón umožňuje nahrávať video vo Full HD pri 30 fps, prípadne v HD (720p) pri 120 fps (slow motion). Aplikácia fotoaparátu ponúka funkcie filtrov, nočného režimu a možnosť fotografovania HDR fotografií. Je tiež možné pridať GPS značku, alebo vypnúť zvuk spúšte.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 28

Počas dlhodobého testovania sme nenašli výrazné slabiny, hoci chýbajúca podpora 800 MHz pásma pre LTE a absencia NFC nám určite prekáža. Smartfón nás však sklamal fotoaparátom. Hoci papierovo vyzerá výborne, fotky sú podľa nás skôr priemerom. Počas dňa a najmä v exteriéri sú síce super, inde ich však vnímame ako priemerné až podpriemerné (počas večera). Prekvapením je tiež starší Android Lollipop v roku 2016…

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 29

Oplatí sa kúpiť smartfón Xiaomi Redmi Note 3 Pro? Podľa nás rozhodne áno, keďže prináša množstvo funkcií v strednej triede. Kvalitný a zaujímavý dizajn s celokovovým spracovaním oceňujeme rovnako ako výkonný procesor so skvelým veľkým 5,5“ Full HD IPS displejom. Poteší dual SIM funkcionalita a možnosti rozšírenia pamäte microSD kartami, ktorá je k dispozícii vďaka hybridnému slotu. Poteší aj optimalizácia systému a výborná výdrž batérie.Parametre a špecifikácie:

Chipset: Qualcomm Snapdragon 650
Procesor: šesťjadrový, 1,8 GHz
Grafika: Adreno 510
Pamäť: 3 GB RAM + 32 GB ROM + microSD (max. do 128 GB, hybrid)
Operačný systém: Android 5.1.1 Lollipop + MIUI 8
Displej: 5,5″, IPS, Full HD (1920×1080 px.), 403 ppi, Corning Gorilla Glass 3
Fotoaparát: zadný – 16 MPx, dvojitý LED blesk, autofókus, f2.0, nahrávanie Full HD videí (1920×1080 px., 30 fps); predný – 5 MPx, nahrávanie Full HD videí
Rozmery: 150×76×8,7 mm
Hmotnosť: 164 gramov
Batéria: Li-Ion, 4000 mAh
Frekvencie: GSM 850 / 900 / 1800 MHz, UMTS 850 / 2100 MHz + LTE
LTE pásma: 1800 / 2100 / 2600 MHz
Globálny prenos dát: GPRS, EDGE, UMTS, HSUPA
Lokálny prenos dát: Bluetooth 4.1, microUSB, Wi-Fi (802.11 a/b/g/n/ac), infraport
Formát SIM: 1× microSIM + 1× nanoSIM (hybrid – nanoSIM/slot na microSD)
Ostatné: GPS, A-GPS, GLONASS, Beidou, akcelerometer, informačná dióda

Hodnotenie: 80%

Plusy
+ Výborné konštrukčné spracovanie
+ Vynikajúca výdrž 4000 mAh batérie
+ Výkonný hardvér, rýchly systém
+ Funkcie a výbava, super dizajn
+ Vynikajúci pomer cena/výkon
+ Výborný snímač odtlačkov prstov
+ Podpora microSD, dual SIM kariet
+ Pravidelná aktualizácia OS

Mínusy
– Problémy so streamom hudby cez Bluetooth
– Priemerný fotoaparát, málo kvalitné snímky
– Absencia podpory pre 800 MHz LTE pásmo
– Zamknutý bootloader, absencia NFC čipu
– Android Lollipop v smartfóne v roku 2016

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Xiaomi Redmi Note 3 PRO 3GB/32GB poskytuje server Heureka.sk

Výsledky benchmarkový testov:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro AnTuTu Benchmark 01Xiaomi Redmi Note 3 Pro AnTuTu Benchmark 02
Xiaomi Redmi Note 3 Pro AnTuTu Benchmark 03Xiaomi Redmi Note 3 Pro AnTuTu Benchmark 04
Xiaomi Redmi Note 3 Pro AnTuTu Benchmark 05Xiaomi Redmi Note 3 Pro AnTuTu Benchmark 06
Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3D Mark 01Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3D Mark 02
Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3D Mark 03Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3D Mark 04
Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3D Mark 05Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3D Mark 06
Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3D Mark 07Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3D Mark 08
Xiaomi Redmi Note 3 Pro GeekBench 01Xiaomi Redmi Note 3 Pro GeekBench 02
Xiaomi Redmi Note 3 Pro GeekBench 03Xiaomi Redmi Note 3 Pro GeekBench 04
Xiaomi Redmi Note 3 Pro Vellamo 01Xiaomi Redmi Note 3 Pro Vellamo 02
Xiaomi Redmi Note 3 Pro Vellamo 03Xiaomi Redmi Note 3 Pro Vellamo 04
Xiaomi Redmi Note 3 Pro Vellamo 05Xiaomi Redmi Note 3 Pro Vellamo 06

Zapožičal: igogo

Ďalšie odborné recenzie na smartfón Xiaomi Redmi Note 3 Pro nájdete na Recenzie.SME.sk

3 komentárov

  1. „Na kvalitný zvukový prejav však zabudnite, slúži skôr pre bežných poslucháčov a hoci je maximálna hlasitosť dostatočná, kvalitou zvuku určite nepresvedčí náročných audiofilov“

    Dovolil by som si v tomto bode oponovat.
    Po zapojeni sluchadiel je mozne v nastaveniach „Sluchadla“ zapnut rezim Dirac HD Sound a po vybrati vhodneho typu sluchadiel (pripadne aj vhodneho nastavenia ekvalizera) kvalita zvuku vyrazne stupne.

    • Oponovat mozete, ale len aby som uviedol na pravu mieru – je jasne, ze kazde zapojene sluchadla maju skvely zvuk (teda za predpokladu, ze nepouzijete 20 eurove shity, ale normalne kvalitne cluchatka – ja jednoznacne odporucam pre najlepsi zvuk tak cca 100 eurove, tie uz aspon za nieco stoja, lacnejsie maju vacsinou zvuk znacne skresleny). Pri smartfonoch sa pri zvuku hodnoti prinos a kvalita intergrovaneho reproduktora, z ktoreho vychadza zvuk (pokial tam sluchadla nie su zapojene). TU zial ma kazdy telefon biedu a vynimkou su len HTC a este zopar modelov. Zaujimavostou pri tomto Xiaomi telefone su vsak caste vypadky pri pocuvani cez BT headset, cize cinsky vyrobca ma tiez co robit…

  2. Myslim, ze narocnych audiofilov by ziadny integrovany reproduktor v smartfone nepresvedcil (takych, co ich to presvedci, nazyvam skor audiomasochistami)…. a audiofil by nemal na sluchadla bez drotu ani pomysliet … ale to je samozrejme len moj nazor.

    PS: Inac, recenzia vyborna, dakujem