Domov Periférie Recenzia: TP-Link RE210

Recenzia: TP-Link RE210

Zdielať

Opakovač alebo repeater Wi-Fi signálu TP-Link RE210 ponúkne 750 Mbps Wi-Fi, je kompaktný a jednoducho sa nastavuje. Obstojí teda tento výrobok v teste?

tp-link_re210_01

Zariadenie je zabalené v pomerne malej bielej škatuľke, čo je nezvyčajné, vzhľadom na to, že TP-Link všetky produkty balí do zeleného balenia. Obsah je klasický – okrem opakovača sú tu návody pre rýchle nastavenie a zoznámenie sa s výrobkom, CD cez ktoré možno zariadenia konfigurovať a 1 metrový Cat.5 Ethernetový kábel.

tp-link_re210_02

Nastavenie je jednoduché, stačí ak používateľ pripojení RE210 do elektrickej siete, na počítači sa pripojí k Wi-Fi sieti, ktorú repeater vytvoril. Následne používateľa presmeruje na jednoduchého konfiguračného sprievodcu a po úspešnom nastavení si možno užívať všetky výhody opakovača.

tp-link_re210_03

V prípade ak používateľ nepotrebuje zmeniť názov, heslá či konfigurovať pokročilé nastavenia, stačí opakovač pripojiť k elektrickej sieti, na routeri stlačiť tlačidlo WPS (ak router túto funkciu podporuje a je zapnutá) a na repeateri do jednej minúty stlačiť tlačidlo RE.

tp-link_re210_04

Opakovač podporuje najnovší Wi-Fi štandard 802.11ac, ale aj staršie štandardy pre spätnú kompatibilitu, pracuje na oboch pásmach – 2,4 a 5 GHz. Zo spodnej strany sa nachádza aj gigabitový ethernet port, na pravej strane je jedna výklopná anténa spolu s tlačidlom na vypnutie LED diód vpredu, ktoré môžu rušiť a reset, ktoré po dlhšom stlačení obnoví továrenské nastavenia opakovača.

tp-link_re210_05

Na ľavej strane je druhá výklopná anténa a dve tlačidlá. RE na rýchlu konfiguráciu s WPS pripojením k smerovaču a Power, ktoré opakovač vypne. Spredu sa potom nachádza štyri stavové LED diódy, ktoré indikujú spojenie s routerom, opakovanie na 2,4 GHz alebo na 5 GHz a indikácia zapnutia / vypnutia. Dostupný je len v bielej farbe čo nemusí vyhovovať každému.

tp-link_re210_06

Po úspešnom nastavení zariadenie opakuje Wi-Fi sieť vrátane jej názvu s koncovkou „EXT 2G“ alebo „EXT 5G“. Odporúčame strategicky uložiť opakovač tam, kde je dostatočne silný signál opakovanej Wi-Fi siete a zároveň tam, kde sa budeme s ďalšími zariadeniami pohybovať. Hoci má RE210 malé antény, má veľmi kvalitný príjem a citlivosť. Tam, kde už zariadenie používateľa sotva chytá signál, repeater nemá žiadny problém s príjmom signálu, keďže má vysokú citlivosť na signál.

tp-link_re210_07

Na testovanom modeli je prítomný najnovší firmvér 141204, máme k nemu zopár výhrad. Existujú dva tzv. „Boost módy“ keď opakovač prijíma Wi-Fi na 2,4 GHz sieti a vysiela signál na 5 GHz alebo naopak. Ak žiadny z Boost módov používateľ nevyužije, repeater bude prijímať na jednom  z týchto dvoch frekvencií a bude ho opakovať aj na 2,4 GHz ale tiež aj na 5 GHz.

tp-link_re210_08

Notebook Lenovo so sieťovou kartou Atheros mal problémy s pripojením a keď už sa pripojil, internet išiel veľmi pomaly, hoci na vedľajšom Aceri so sieťovou kartou Realtek ide všetko tak, ako má. Pri Atherose mohla byť chyba na strane v ovládača, na telefónoch s Androidom funguje zariadenie výborne, občas sme zaznamenali neočakávané výpadky, keď sa telefón na chvíľku odpojil a zase pripojil. To sa stalo len párkrát.

Parametre a špecifikácie:

Rozhranie: 1× 1 Gbps Ethernetový Port
Bezdrôtové štandardy: 802.11 b/g/n/ac
Pásma: simultánne 2,4 GHz a 5 GHz
Tlačidlá: RE, Power, LED, Reset
Rozmery: 94×75×54 mm
Hmotnosť: 126 gramov
Spotreba: okolo 6,5W
Šifrovanie: WEP, WPA, WPA2
Obsah balenia: opakovač, 1 meter RJ45 kábla, CD, Dokumentácia
Systémové požiadavky: Windows 2000/XP/2003/Vista, Windows 7/8, Mac, Linux

Hodnotenie: 95%

Plusy
+ Jednoduchá konfigurácia
+ Najnovšie sieťové štandardy
+ Vysoká citlivosť Wi-Fi signálu
+ Podpora pre Wi-Fi 802.11 ac
+ Prítomný gigabitový port

Mínusy
– Dostupný je len v bielej farbe

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu TP-Link RE210 poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: TP-Link