Domov Novinky Apple predstavil nové iPody a iPod Touch

Apple predstavil nové iPody a iPod Touch

Zdielať

Apple na keynote predstavil nové prírastky do doposiaľ nevymretej rodiny iPodov, kde nechýba ani veľmi zaujímavý iPod Touch 6. generácie. Začneme teda iPodom Touch 6. generácie, ktorý dostal do vienka procesor A8, ktorý poznáme z momentálne najlepších iPhonov spoločne s  1 GB operačnej pamäte, novú zadnú iSight kameru a vylepšenú prednú kameru pre lepšie selfie.

Apple_iPod_02

Podľa Applu je nový iPod oproti staršej generácii až 10-krát rýchlejší v oblasti výpočtového výkonu, u grafického až 6-krát. Pribudla podpora Wi-Fi štandardu 802.11ac a Bluetooth 4.1. Športovo nadaní používatelia ocenia koprocesor M8, ktorý úspornú cestou zbiera údaje o fitness aktivitách a poteší aj prítomnosť iOS 8.4, ktorý prináša Apple Music.

Majitelia ocenia aj možnosť pamäťové varianty až 128 GB, takže v ponuke budú celkom štyri – 16, 32, 64, 128 GB. Farby zariadenia budú buď tmavo modrá, ružová alebo zlatá. Čo ale vylepšené nebolo, je otvor na pútko, ktorý už teraz na iPode nenájdeme.

Apple_iPod_03

Vylepšenia sa dočkali aj iPody Nano a Shuffle, avšak veľmi zanedbateľného. Bolo iba rozšírené farebné portfólio, ktoré je teraz rovnaké, ako u iPodov Touch – tmavo modrá, ružová či zlatá. Tým síce Apple zjednocuje farebné prevedenie, ale sú isté špekulácie, že toto bude ich posledná generácia a Apple potom od iPodov Nano a Shuffle upustí.

Ceny iPodu Touch pre americký trh sú 180 eur za 16 GB variant, 237 eur za 32 GB variant, 273 eur za 64 GB variant a za najvyšší 128 GB variant zaplatia americkí používatelia 365 eur. Ceny pre iPody Nano a Shuffle zostanú nezmenené.

Zdroj: 9to5mac