Domov Periférie Recenzia: Strong Leap-S3

Recenzia: Strong Leap-S3

Zdielať

Multimediálne prehrávače sú vhodné pre všetkých používateľov, ktorí chcú viac funkcii ako poskytuje ich existujúci smart TV.

Strong Leap-S3 používa operačný systém Google TV 11, ktorý je priamym nástupcom Android TV. Box je vyrobený v čiernej farbe s rozmermi 96× 21×96 mm (Š×V×H). Na hornom paneli je malá LED dióda, ktorá indikuje prevádzkový stav. Červená LED svieti v pohotovostnom režime, zelená dióda svieti, keď je box v prevádzke. K dispozícii nie sú žiadne tlačidlá. Na ľavej strane je USB 2.0 port, na zadnej sú konektory HDMI 2.1, zvukový S/PDIF, RJ45 Ethernet 100 Mbps a port na pripojenie externého napájacieho adaptéra. Súčasťou balenia je stručný návod na použitie, napájací zdroj a HDMI kábel. Prínosom je malá nenápadná LED dióda, ktorá nepôsobí rušivo.

Diaľkový ovládač funguje cez Bluetooth rozhranie, ponúka aj hlasové ovládanie a tiež má niekoľko tlačidiel (vrátane štyroch dedikovaných pre YouTube, Netflix, Prime video a Disney+). Pomocou testovaného smart boxu možno takmer každý „hlúpy“ televízor zmeniť na Smart TV: používateľovi stačí jeden voľný vstup HDMI na televíznom prijímači. Je tu taktiež možnosť vylepšiť existujúci smartTV o rýchlejší multimediálny prehrávač. Základom je štvorjadrový procesor Cortex A-35 s taktovacou frekvenciou 2 GHz. Prehrávač funguje v rozlíšení 4K (3840×2160p, 60 fps). Flash pamäť (eMMC) má kapacitu 16GB a 2GB RAM. Reálne je k dispozícii zhruba 9,6GB čo postačuje aj náročným používateľom, ktorí chcú inštalovať množstvo aplikácií.

Nastavenie je jednoduché. Po prvom zapnutí sa spustí sprievodca inštaláciou, najprv používateľ spáruje dodaný diaľkový ovládač s boxom. Potom nastaví jazyk, oblasť, pripojenie ku internetu (cez Wi-Fi zadaním hesla), prihlasovacie údaje ku Google účtu. Po tomto nastavení, zhruba po 10 minútach nabehne hlavná obrazovka Google TV, kde sú jednotlivé predinštalované aplikácie. Na hlavnej obrazovke možno zobraziť najviac 12 obľúbených aplikácií. Je na používateľovi, ktoré sem pridá. Takisto appky možno medzi sebou preskupovať a meniť ich poradie. V našom prípade sme použili zo streamovacích platforiem HBO Max, Disney+, SkyShowtime, Canal+ a doplnili ich o obľúbené TV služby LepšiaTV a SledovanieTV, JOJ Play a tiež Prima+.

V súčasnosti prebieha propagačná akcia na box spolu so službou SledovanieTV. Pri kúpe produktu v obchode zákazníci nájdu promo kupón na najvyššie „Premium“ trojmesačné predplatné, ktoré možno uplatniť ale iba na novozaložený účet. Služba ponúka 194 kanálov, čo je ideálna možnosť najmä počas blížiacich sa sviatkov. Páči sa nám, že appka funguje rýchlo a bezchybne, počas testovania sme nezaznamenali žiadne problémy. Rozhranie je navrhnuté jednoducho a intuitívne, umožňuje ľahko prechádzať medzi rôznymi kanálmi a programami. Tiež sme otestovali už dobre známu službu LepšiaTV, ktorá ponúka prehľadné rozhranie a veľa možností. Plynulosť bola takisto veľmi dobrá a bezproblémová.

Z filmových streamovacích platforiem (HBO Max, Disney+, SkyShowtime, Canal+), ktoré sme mali k dispozícii v rámci nášho predplatného, boli všetky bezproblémové. Prehrávanie aj 4K Ultra HD obsahu cez HDMI kábel bolo výborné, oceňujeme možnosti nastavenia profilov v každej z platforiem. Už po prihlásení možno vybrať niektorý z doteraz vytvorených profilov, alebo pridať nový. Každá z platforiem ponúka ale niečo iné. HBO Max široké spektrum kvalitných programov a filmov a to už 45 dní po ich filmovej premiére. K dispozícii je kolekcia ôsmych filmov Harry Potter, alebo aj legendárne seriály Dva a pol chlapa, Sex v meste, Priatelia, Teória veľkého tresku a Černobyľ.

Disney+ je ďalšou populárnou streamovacou službou, ktorá v posledných rokoch značne obohatila svet zábavy. Zastúpené sú najmä Star Wars, marvelovky a, samozrejme, klasické Disney filmy. Vďaka tomu je ideálnou voľbou pre rodiny a fanúšikov pop kultúry. Sú tu seriály Simpsonovci, Futurama, či Glee (žiaľ, mnohé bez dabingu), 9-1-1, Klinika Grace. Je tu množstvo zaujímavých „trhákov“, ako napríklad Avatar 2: Cesta vody, Titanic a mnohé ďalšie.

SkyShowtime je relatívne nový hráč na poli streamovacích služieb. Ponúka zmes amerického a európskeho obsahu a jeho cieľom je ponúknuť niečo pre každého. Azda najviac propagovaným v poslednom čase bol šesťdielny miniseriál „Víťaz“ v hlavnej úlohe s Adym Hajdu. Možno tu nájsť aj staré klasiky ako Beethoven (bez slovenskej lokalizácie dabingu). Canal+ ponúka širokú škálu domácich a zahraničných filmov a televíznych programov, je taktiež známy svojimi športovými vysielaniami a živými prenosmi ako napríklad Premier League.

Otestovali sme tiež funkcionalitu lokálnych streamovacích platforiem ako sú JOJ Play a Prima+. JOJ Play je platforma slovenskej televízie JOJ, kde používatelia nájdu veľa lokálneho obsahu. Služba stavia predovšetkým na svojej vlastnej tvorbe a okrem živého vysielania ponúka archív filmov a seriálov ako sú Prokurátorka, Hranica, Nemocnica, Profesionáli, Slovania či Aféry. V obsahu sú tiež v predstihu aj nové epizódy vybraných seriálov ešte pred ich premiérou v televízii. Podobný koncept ponúka aj Prima+, ktorá cieli na českých zákazníkov a väčšina jej primárneho obsahu je dostupná z českých IP adries. Najzaujímavejšími seriálmi v portfóliu sú napríklad Einstein 2, Duch, alebo Na vlnách Jadranu.

Streamovacích platforiem a aplikácii, ktoré možno do boxu nainštalovať, je veľké množstvo. Oceňujeme kompaktné rozmery zariadenia aj jeho prevádzkové vlastnosti – počas činnosti sa takmer nezahrieva. Strong Leap-S3 je veľmi dobrý, ale tiež najmä rýchly 4K Ultra HD multimediálny prehrávač s oficiálnym operačným systémom Google TV 11. Keďže  má zabudovaný Chromecast, možno doň ľahko streamovať obsah z mobilu alebo počítača a zobraziť ho na veľkej obrazovke. Box je vhodný na príjem rôznych IPTV služieb, pričom mnohé z nich sme otestovali v praxi. Poteší tiež praktický diaľkový ovládač fungujúci cez Bluetooth. K dispozícii je podpora Dolby Atmos a Dolby Vision. Azda jedinú výčitku máme ku dlhšiemu úvodnému nastaveniu, ktoré mohlo byť jednoduchšie, a takisto 100 Mbps LAN port by výrobca mohol nahradiť gigabitovým. Cena zariadenia je 60 eur, považujeme ju za rozumne nastavenú. Odporúčame.

Zapožičal: Strong