Domov Periférie Recenzia: NZXT Hue+

Recenzia: NZXT Hue+

Zdielať

Spoločnosť NZXT, ktorá je známa najmä výrobou počítačových komponentov ako sú skrinky, vodné chladenia, zdroje, či ventilátory, obohacuje svoje portfólio. Nový produkt Hue+ je vhodný pre nadšencov, používajúcich priehľadné bočnice na skrinkách. Čo všetko prináša a v čom spočíva výhoda tohto riešenia?

NZXT Hue Plus 01

Používateľom, ktorí nadobudli pocit, že ich počítač nevyniká, alebo nie je zaujímavý a pritom zostava obsahuje výkonné komponenty, môžu siahnuť po Hue+. Ide de facto o smart podsvietenie. A prečo túto „fíčurku“ nazývame „smart podsvietenie“, ako funguje a čo sa nám najviac páčilo? Hue+ obsahuje v balení malú škatuľku, ktorá sa zmestí do 2,5“ pozície na disk. Je však možné tento riadiaci modul položiť do skrinky dolu, tu sa medze fantázii nekladú.

NZXT Hue Plus 03 NZXT Hue Plus 04

Škatuľka, ktorá je umiestnená na vybranom mieste, sa pripája viacerými káblami. V balení ich je niekoľko aj náhradných, takže poslúžia aj ako predlžovacie káble. Jeden z káblov, ktorý je potrebné zapojiť, je dátový. Zapája sa do vnútorného USB 2.0 portu na základnej doske (F_USB 2.0), ktorý slúži na komunikáciu s programom v počítači. V ňom možno nastavovať, ktorá z dvoch vetiev bude svietiť a tiež aj akou farbou. Ďalší kábel je potom napájací, ktorý dodáva Hue+ elektrickú energiu.

NZXT Hue Plus 07 NZXT Hue Plus 08

Pre plnú funkčnosť smart podsvietenia je potom potrebné umiestniť na vhodné miesta jednotlivé pásiky s LED diódami. Celkovo sú štyri v balení a je na ľubovôli používateľa, či zapojí všetky štyri pod jednu vetvu, alebo ich rozdelí na dve vetvy po dva LED pásy. Komu by však boli tieto LED pásy málo, výrobca ponúka aj plus balenie, v ktorom sú len LED pásy a ktoré možno napájať za sebou. Skvelou výhodou je potom použitie skrine s kovovými časťami ako to bolo v našom prípade – pásy sme nemuseli lepiť, držali magneticky.

NZXT Hue Plus softver 01NZXT Hue Plus softver 02

Nastavenia podsvietenia v aplikácii NZXT CAM. Kliknutím na obrázok zobrazíte plný náhľad

Páči sa nám kvalitné spracovanie a dizajn ovládacej škatuľky, ktorá nás zaujala už na prvý pohľad pri inštalácii do redakčného počítača. Zapojenie jednotlivých káblov je ľahké a mal by ju zvládnuť aj úplný laik. V nami používanej počítačovej skrinke Fractal Design Define S with Window sme umiestnili dvojicu LED pásov na spodnej strane smerujúcu nahor a druhú dvojicu na hornú stranu smerujúcu nadol. Keďže dva pásy zapojené za sebou sú dlhšie ako je hĺbka skrinky, časť pásov sme dali aj spredu a zozadu skrinky.

NZXT Hue Plus softver 03NZXT Hue Plus softver 04

Nastavenia podsvietenia v aplikácii NZXT CAM. Kliknutím na obrázok zobrazíte plný náhľad

Pocity po prvom zapnutí sú vynikajúce. Doteraz sme používali jeden červený LED pás, avšak NZXT Hue+ mení celý štýl podsvietenia a medzi týmito „fíčurkami“ jednoducho nemá konkurenciu. Na jedinečnosti získava produkt najmä vďaka softvéru, pomocou ktorého možno priamo z operačného systému Windows regulovať zapnutie a vypnutie podsvietenia na oboch vetvách, farby LED diód (čiže napr. modrá na oboch vetvách, alebo červená na prvej a zelená na druhej a pod). Všetky nastavenia možno realizovať hneď a na uplatnenie zmien úprav stačí dať uložiť nastavenia a tie sa hneď aplikujú.

NZXT Hue Plus 11

NZXT Hue+ používame v redakčnom počítači už dlhodobo a sme veľmi spokojní. Ide o jedinečný produkt, ktorý ponúka podsvietenie, regulovateľné priamo zo systému. Výhrady máme len k pomerne strohej aplikácii pre Google Android a nie celkom dobre odladenej aplikácii pre Microsoft Windows. Najmä na začiatku sa nám stávalo často, že aplikácia padala a neodpovedala, avšak chválime podporu vývojárov NZXT, ktorí po chvíli softvér opravili a to najmä na základe našich podnetov. Aktuálne posledná verzia softvéru CAM, ktorá je dostupná pre MS Windows, je svižná, rýchla a spoľahlivá a už sme sa s pádmi nestretli… Hue+ je skvelý doplnok pre počítače s priehľadnou bočnicou, určite odporúčame!

Parametre a špecifikácie:

Materiál: oceľ, plast
Rozmery:
 100×70×23,5 mm
Formát: 2,5“ miesto pre pevný disk
Rozhranie: 1× F_USB 2.0, 1× Molex 4pin, 2x prepojovacie káble, 4× LED pásy
Režimy: Static, Fading, Breathing, Marquee, Covering Marquee, Alternating, Spectrum Wace, Pulse

Hodnotenie: 95%

Plusy
+ Jedinečná funkcionalita
+ Jednoduchá inštalácia
+ Softvérové ovládanie
+ Kompatibilita so skrinkami
+ Veľa možností nastavení
+ Veľmi dobrá kabeláž
+ Sýte farby, úprava jasu
+ Výber zo spektra RGB

Mínusy
– Počiatočné problémy so softvérom
– Pre niekoho vyššia cena zariadenia

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

( nie je dostupný )

Zapožičal: NZXT