Domov Periférie Recenzia: Logitech MX Master

Recenzia: Logitech MX Master

Zdielať

Spoločnosť Logitech má v portfóliu novú bezdrôtovú myš MX Master Wireless Mouse, ktorá ponúka technologické inovácie a zaujímavý dizajn. Model je aktuálnou vlajkovou loďou výrobcu s výbornou ergonómiou.

Logitech MX Master 01

Na prvý pohľad zaujme kombinácia metalickej zlatej a matnej čiernej farby spolu s ostro rezanými hranami. Atypický tvar zaisťuje výborný a pohodlný úchop. Na hornej strane je iba pravé a ľavé tlačidlo, scrollovacie koliesko a malé štvorcové tlačidlo pre manuálne nastavenie scrollovania.

Logitech MX Master 02Logitech MX Master 03

Naľavo sú tri LED diódy ukazujúce stav batérie, horizontálne scrollovacie tlačidlo, ktoré je pomerne návykové a ktorému možno nastaviť rôzne funkcie. Zo zadnej strany sa nachádza microUSB port na nabíjanie. Aj pri vybitej batérii možno naďalej používať myšku, vtedy však vyzerá MX Master ako drôtová myš s odpojiteľným káblom.

Logitech MX Master 04Logitech MX Master 05

Na spodnej strane myšky sú tlačidlá na prepínanie troch Bluetooth kanálov. Zatiaľ čo prvý je automaticky nastavený na nano receiver myšky, ktorý sa pripája jednoducho do PC alebo notebooku, ďalšie dva sú nastavené ako dva samostatné kanály na dve rôzne zariadenia. Kto neplánuje používať nano receiver, je možné aj na prvý kanál nastaviť a spárovať zariadenie, ktoré bude komunikovať s myšou pomocou Bluetooth.

Logitech MX Master 06 Logitech MX Master 07

Myš je vybavená rolovacím kolieskom, ktoré sa vie prispôsobiť rýchlosti, akou chce používateľ prechádzať obsahom – dokáže automaticky prejsť z krokovania až po hyper rýchle rolovanie a má aj druhé koliesko pre rolovanie pomocou palca, ktoré umožňuje posúvať obraz zo strany na stranu alebo plniť iné funkcie na základe nastavení používateľov.


Logitech MX Master 10Logitech MX Master 14

Počas testovania sme druhé rolovacie koliesko nastavili na ovládanie hlasitosti. Chvíľu trvalo kým sme si na to zvykli, bolo však fajn môcť všetko ovládať jednou rukou len pomocou myšky. Všetky nastavenia bezdrôtových zariadení (klávesnice K480 alebo tejto myšky) sa upravujú v aplikácii Logitech Options, ktorá je dostupná na stránke výrobcu.

Logitech Options 01Logitech Options 02

Nastavenie v Logitech Options

K počítaču s OS Windows alebo Mac možno myš pripojiť bezdrôtovo prostredníctvom priloženého nano prijímača Logitech Unifying alebo technológie Bluetooth Smart. Myš možno spárovať s tromi zariadeniami a stlačením tlačidla Logitech Easy-Switch možno prepínať medzi zariadeniami. Myš má nabíjateľnú batériu, ktorá pri plnom dobití môže vydržať až 40 dní. Prítomný je aj Logitech Darkfield Laser, ktorým je možné pohyb snímať prakticky na akomkoľvek povrchu, vrátane skla alebo plôch s vysokým leskom.

Logitech MX Master 08Logitech MX Master 11

Citlivosť myši možno nastaviť v aplikácii v rozmedzí 400 až 1600 dpi, čo môže byť pre niektorých používateľov malá citlivosť. Myš je však zameraná na kancelárske účely a zmeniť citlivosť je možné aj priamo v OS Windows. Tvar myši tvorí oporu pre ruku a zápästie v prirodzenej polohe, považujeme ho preto za veľmi dobré riešenie pre náročných používateľov. Hoci je cena myšky vysoká, ponúka mnoho funkcii a ide o najlepšiu kancelársku myš na trhu.

Vďaka pridaným funkciám a možnostiam udeľuje redakcia DigitalPortal.sk produktu Logitech MX Master ocenenie Inovácia

Inovacia

Parametre a špecifikácie:

Rozmery: 126×86×48 mm
Hmotnosť: 145 gramov
Napájanie: Li-ion, nevymeniteľná
Rozhranie: bezdrôtové, USB nano receiver Unifying
Maximálny dosah: 10 metrov
Prevedenie: pre pravákov
Technológia: laser, Delta Zero
Počet programovateľných tlačidiel: 7 ks
Citlivosť: 400 – 1600 DPI
Podpora: Windows, MAC OS X, Linux, Android

Hodnotenie: 95%

Plusy
+ Pohodlná ergonomická myš
+ Hyper-fast rolovacie koliesko
+ Široká konektivita, Easy-Switch
+ Pogumovaný povrch
+ Snímač Dark Laser
+ Výdrž na batériu
+ Programovateľné tlačidlá
+ Softvér na nastavenie

Mínusy
– Vyššia cena
– 1600 dpi nemusí stačiť každému

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Logitech MX Master Wireless Mouse poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: Logitech