Domov Audio Recenzia: JBL E25BT

Recenzia: JBL E25BT

Zdielať

JBL rozširuje portfólio bezdrôtových špuntových slúchadiel. Po predchádzajúcom teste bezdrôtových štupľových slúchadiel série Reflect, ktoré boli zamerané skôr na šport, prinášame podrobný test slúchadiel z nižšej cenovej triedy pre každodenné počúvanie.

E25BT sú zbalené v typickom oranžovom balení, kde je aj manuál, krátky oranžový microUSB kábel pre nabíjanie, koženkové puzdro na slúchadlá, dva páry náhradných štupľov rôznych veľkostí a špeciálna klipsňa pre uchytenie strednej časti slúchadiel na tričko. Prvé dojmy po rozbalení boli trochu rozporuplné, keďže nás prekvapili dve časti slúchadiel. To je pre bezdrôtové štupľové slúchadlá nové a originálne riešenie problému s veľkým ovládacím panelom a nízkou výdržou.

Na hlavnom ovládacom paneli je okrem nabíjacieho microUSB tiež trojica tlačidiel. Prostredné tlačidlo slúži na prijatie hovoru alebo pozastavenie hudby, zvyšné dve na reguláciu hlasitosti, pričom z druhej strany ovládača je mikrofón priemernej kvality. Na druhom module je indikačná LED zapnutia či režimu párovania. Zaujímavosťou je, že pri štupľoch s druhým modulom by sme očakávali vyššiu výdrž ako 8 hodín. Druhú časť – prostredný diel slúchadiel odporúčame používateľom prichytiť na tričko dodávanou klipsňou tak, aby držal na mieste a nedošlo k vypadávaniu štupľa z ucha.

Na test slúchadiel sme používali stream zo Spotify v extrémnej kvalite streamu (najvyššia možná), pričom ako zdroj hudby sme použili smartfón Honor 4C a tiež špičkový Samsung Galaxy S8. Niekoľkokrát sme využili pre porovnanie aj redakčný notebook Lenovo G580. Kvalita zvukového prednesu je výborná. Bez akéhokoľvek nastavenia ekvalizéra sme zo slúchadiel dostali čistý zvuk, ktorý bol podčiarknutý basmi; niekedy až viac, ako by sme očakávali.

Vyšší podiel basov nemusí vyhovovať fanúšikom rapu/hip-hopu, či elektrickej hudby, ale nastavenie vyváženia je často vec osobných preferencií. Všade sme získali vyvážený zvuk, ktorý nebolo potrebné upravovať. Na počúvanie slúchadlá úplne stačia, s ich používaním sme boli spokojní. Ak by sme ich porovnali s headsetom JBL E55BT, našli by sme rozdiely – čo je aj celkom logické vzhľadom k malým meničom v štupľových slúchadlách. Páči sa nám veľmi dobrá izolácia od okolitého hluku, hoci testované slúchadlá žiadnou takouto funkciou nedisponujú.

JBL E25BT sú skvelou voľbou pre používateľov, ktorí chcú veľmi dobré podanie zvuku v bezdrôtových štupľoch za cenu okolo 70 eur. Ak sa obzeráte po športových slúchadlách, odporúčame si priplatiť za o trochu drahšie JBL Reflect Mini BT, ktoré nemajú druhý diel, sú potuodolné a majú špeciálny zámok do ucha – Twist Lock, ktorý zabezpečí, že používateľovi slúchadlá z ucha nevypadnú, ani keď bude hore nohami.

Parametre a špecifikácie:

Veľkosť meničov: 8,6 mm
Frekvenčný rozsah: 20 – 20 000 Hz
Konektivita: Bluetooth 4.1
Čas prehrávania hudby: 8 hodín
Dĺžka kábla: 0,5 metra
Hmotnosť: 16,5 gramov
Farebné prevedenia: čierna, modrá, červená, zelená, biela

Hodnotenie: 85%

Plusy
+ Kvalitné konštrukčné spracovanie
+ Rôzne veľkosti náušníkov v balení
+ Kvalita zvukového prejavu, basy
+ Jednoduché spárovanie, obsah
+ Nízka hmotnosť slúchadiel

Mínusy
– Vyššia cena, nehodí sa na šport

Zapožičal: DSI Slovakia