Domov Periférie Recenzia: E-blue Iron Man Armor

Recenzia: E-blue Iron Man Armor

Zdielať

Na trhu je veľa myší a každý výrobca sa snaží prísť s niečím novým a zaujať. E-blue je spoločnosť, ktorá bola založená v roku 1999 skupinou hráčov z japonskej Osaky a z Hongkongu. Nami testovaný produkt ukazuje už na prvý pohľad netradičné prevedenie.

Ako je už v názve uvedené, myš má z hľadiska dizajnu veľa spoločného s Iron Manom. Vďaka tomu môžu fanúšikovia tohto super hrdinu vylepšiť svoj herný či pracovný stôl produktmi, pre ktorých dizajn bol inšpiráciou oblek Iron Mana. Myš je ladená do farebnej kombinácie v zlato-červenej farbe, ktorá je doplnená o sýte a extrémne výrazné biele podsvietenie. Zo spodnej strany si používateľ môže vybrať polling rate myšky, pričom na výber sú režimy 125, 250, 500 a 1000 Hz.

Myš je vyrobená z pevných materiálov, pričom už na prvý pohľad pôsobí dostatočne masívnym dojmom. Povrch je príjemný na dotyk, napriek tomu, že ide o plast. Model má celkovo k dispozícii 6 tlačidiel, z čoho tri sú klasické (ľavé a pravé tlačidlo, plus stredné koliesko na hornej strane), jedno na hornej strane, ktoré slúži na zmenu citlivosti (zmenu v rozsahu 500/1000/2000/3000/4000 DPI podľa preddefinovaných hodnôt výrobcu). Napokon zvyšné dve v oblasti palca, ktoré slúžia na pohyb vpred a vzad pri pohybe stránok v prehliadači.

Páči sa nám príjemný povrch, čo má za následok veľmi dobré držanie aj pri mokrých či spotených rukách a to aj napriek tomu, že je povrch lesklý. Nevýhodou je však absencia softvéru na nastavenia, keďže výrobca neponúka univerzálny ovládač. Za nevýhodu považujeme aj príliš silné biele podsvietenie myšky, ktoré nezhasne ani po vypnutí počítača (a v prípade, ak nechceme aby podsvietenie svietilo celú noc, treba myš vytiahnuť z USB portu počítača). Konkurenčné myšky, ktoré nemajú softvér, však dokážu vypnúť podsvietenie po vypnutí počítača.

Iron Man Armor je myš, ktorá zaujme hneď na prvý pohľad netradičným dizajnom. Za výhodu považujeme nielen veľmi dobrú ergonómiu, ale aj funkcie – citlivosť 4000 DPI, polling rate 1000 Hz, 6 tlačidiel a podsvietenie. Nevýhodou je absencia softvéru ale aj neustále aktívne výrazné podsvietenie aj po vypnutí počítača. Cena je nastavená na 40 eur, pričom v tejto cenovej hladine je veľa modelov od konkurencie. E-blue ponúka zaujímavo spracovanú kvalitnú myš, ktorú môžeme odporúčať.Parametre a špecifikácie:

Rozmery: 126×64×40 mm
Hmotnosť: 135 gramov
Rozhranie: drôtové, 1,8 metrový kábel
Prevedenie: pre pravákov
Podsvietenie: výrazná sýta biela
Technológia: optické
Počet tlačidiel: 6 ks, Omron spínače
Citlivosť: 500/1000/2000/3000/4000 DPI
Podpora: Windows, Mac OS X, Linux, Android

Hodnotenie: 80%

Plusy
+ 4000 DPI a 1000 Hz polling rate
+ Dizajn a kvalita prevedenia
+ Prijateľná hmotnosť a rozmery
+ Príjemné držanie v ruke
+ Zaujímavé podsvietenie

Mínusy
– Veľmi výrazné biele podsvietenie
– Aktívne podsvietenie po vypnutí PC
– Absencia softvéru na nastavenie

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu E-Blue IRON MAN 3 Armor poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: E-blue