Domov Periférie Recenzia: Honor Watch GS Pro

Recenzia: Honor Watch GS Pro

Zdielať

Otestovali sme smart hodinky, pri ktorých už na prvý pohľad možno konštatovať, že sú určené pre športovcov. Naznačuje to ich dizajnová línia.

Hodinky vyzerajú veľmi dobre na zápästí, používateľ môže meniť remienky, je tu 20 mm široký nástavec a jednoduchý mechanizmus s vysúvacími pružinami. Keďže ide o športové hodinky, nechýba im zvýšená odolnosť, takže s nimi možno plávať alebo sa sprchovať. Rozhodne oceňujeme perfektný 1,39“ AMOLED displej, ktorý má pestré a živé farby, veľmi dobre viditeľné počas dňa aj na slnku. Oceňujeme funkciu hands-free, ktorá funguje veľmi dobre, ako aj notifikácie zo smartfónu. Hodinky majú prispôsobiteľný ciferník. Ich cena je stanovená na 140 eur.

Výhodou je tiež veľký remienok, ktorý je aj na veľkej ruke stále dostatočne voľný a má rezervu. Zapínanie hodiniek je riešené dobre, počas testovania sa nám nestalo, žeby sa remienok samovoľne rozpojil. Spracovanie remienka ako aj hodiniek je urobené z čierneho plastu. O napájanie sa stará 790 mAh batéria, nabíjanie je rovnaké ako v podobných modeloch – cez adaptér. Pri našom používaní, čo zahŕňalo sledovanie fitnes aktivít, čítanie notifikácii (notifikácie nezobrazujú smajlíkov), a vybavovanie niekoľko hovorov priamo cez hodinky sme dosiahli 10 dňovú výdrž. Častokrát to bolo pri maximálnom jase, takže ide podľa nás o veľmi dobrý výsledok. Hodinky majú rozmery 48×48×14 mm a hmotnosť až 78 gramov, čo je pri celodennom neustálom nosení cítiť.

Zo zdravotných funkcií je k dispozícii meranie srdcového tepu či okysličenie krvi. Ďalej sú k dispozícii aj podrobné štatistiky o svojich športových výkonoch, pričom hodinky podporujú 100 rôznych športových režimov. Z nich si vyberie azda každý. Okrem klasických, ako je behanie, rýchla chôdza či bežiaci pás, sú k dispozícii aj netradičné športy. Ďalej je k dispozícii aj režim lyžovania. Hodinkám nechýba GPS a majú aj jednu zaujímavú funkciu: schopnosť viesť používateľa na miesto, kde už v minulosti bol. Môže ísť tak o praktický benefit pre turistov, ktorí idú na túru (najmä ak sa náhodou stratili), tak hodinky ukážu a pomôžu dostať sa späť.

Zaujímavá je aj funkcia one-hot, pomocou ktorej možno do hodiniek jednoducho poslať obrázok pomocou NFC a vytvoriť z neho tapetu. Benefitom pre používateľa je veľké množstvo číselníkov. Nedávno výrobca vydal nové dizajnové ciferníky so znameniami zverokruhu, v portfóliu však je aj množstvo dizajnových ciferníkov s rôznymi motívmi. Podobne ako pri smartfónoch, aj hodinky ponúknu AlwaysOn režim pre neustále zobrazovanie ciferníku. Okrem toho však tento model ponúka aj ďalšie funkcie. Vďaka integrovanej pamäti (4GB) si môže používateľ uložiť do internej pamäte piesne, ktoré potom môže prehrávať priamo z integrovaného reproduktora (k dispozícii 2,3GB). Pri presune obsahu treba viac času, keďže sa sem pomaly kopíruje hudba.

Na displeji sa taktiež po prepojení s telefónom zobrazia upozornenia z SMS správ, e-mailov či kalendára. Pre prístup k nim sú k dispozícii aj vstavané aplikácie vrátane počasia, budíka, časovača, nájdenia vášho telefónu a mnoho iných. Výrobca uvádza, že hodinky sú odolné voči vode podľa štandardu IP68, čo znamená, že bez problémov zvládnu dážď či prípadnú sprchu. To sme v praxi overili – kúpanie, dlhodobé ponorenie do vane, silný prúd sprchy, alebo vody hodinkám nerobí žiadny problém.

Testované smart hodinky ponúkajú zaujímavé funkcie, robustnú konštrukciu a naozaj širokú škálu športových funkcií a režimov. Čerešničkou na torte je pekný AMOLED displej. Pre športovcov to je zaujímavá ponuka, ale treba mať na pamäti, že tieto hodinky pravdepodobne nebudete nosiť k formálnemu oblečeniu niekde v kancelárii. Páči sa nám aj pre turistov praktická funkcia Route Back, ktorá sa môže niekedy zísť, no najmä oceňujeme veľmi dobrú výdrž na batériu a veľmi dobrý pomer cena/výbava.

Zapožičal: Honor