Domov Recenzie Recenzia: Gigabyte Tegra Note 7

Recenzia: Gigabyte Tegra Note 7

Zdielať

Spoločnosť Gigabyte, ktorá je známa najmä z výroby základných dosiek a grafických kariet, má vo svojom portfóliu aj tablety. Tegra Note 7 má – ako už názov napovedá – 7“ uhlopriečku a základ tvorí procesor NVIDIA Tegra.

Gigabyte Tegra Note 7 01

Dizajnovo sa veľmi neodlišuje od bežného štandardu. Základný povrch tvorí zmes matného čierneho polykarbonátu s lesklými čiernymi odleskami. Časť zadnej strany má vrúbkovaný povrch, tablet má hrany zaoblené pre pohodlnejšiu prácu. Kvalita konštrukcie je veľmi dobrá, všetko je pevné, vŕzganie sa občas ozve iba v hornej časti kde sú konektory microUSB a microHDMI, to však môže byť aj vada nami testovaného modelu. Rozmery tabletu sú 200×120×9,4 mm a hmotnosť 320 gramov.

Gigabyte Tegra Note 7 02Gigabyte Tegra Note 7 03

Na hornej strane sa okrem microUSB a microHDMI nachádza aj 3,5 mm audio jack a vypínač. Slot na pamäťové karty microSD a dvojtlačidlo na ovládanie hlasitosti sú na ľavej strane. Na spodnej strane je potom reproduktor a miesto na stylus. Dvojica reproduktorov je po oboch stranách displeja, nad ním je umiestnený predný fotoaparát a senzor okolitého osvetlenia. Na zadnej strane je 5 MPx fotoaparát, LED blesk chýba.

Gigabyte Tegra Note 7 04 Gigabyte Tegra Note 7 05

Prednej strane dominuje HD displej s rozlíšením 1280×800 pixelov, ktorý zobrazuje všetko verne a dostatočne ostro, hoci vyššie rozlíšenie by tabletu prospelo. Rámčeky okolo displeja sú dostatočne široké pre pohodlné hranie, ale miestom sa zbytočne neplytvá. Sú tu viditeľné predné stereo reproduktory s technológiou PureAudio pre lepšie ozvučenie hier, filmov aj hudby.

Gigabyte Tegra Note 7 06Gigabyte Tegra Note 7 07

Aby bolo všetko úplne plynulé, tablet používa síce starší, ale stále výkonný procesor NVIDIA Tegra 4, taktovaný na 1,8 GHz s grafikou so 72 jadrami. Zvyšok výbavy tvorí 1 GB RAM a 16 GB vnútornej pamäte s možnosťou rozšírenia pamäťovými kartami do veľkosti 32 GB. Operačný systém Android vo verzii 4.4.2 KitKat je bez nadstavby len s niekoľkými úpravami. Oceňujeme minimum predinštalovaných aplikácii.

Gigabyte Tegra Note 7 08Gigabyte Tegra Note 7 09

Reakcie tabletu sú rýchle, plynulé a bez spomalenia. Hoci je 1 GB operačnej pamäti rozumným minimom a väčšina zariadení ponúka aj dvojnásobok, na plynulosti sa to neprejavilo. Operačný systém je veľmi dobre optimalizovaný, tablet ponúka veľmi dobrý pomer medzi kvalitou a cenou. Oceňujeme HDMI výstup, ktorý cez redukciu (microHDMI-HDMI) podporuje 4K rozlíšenie.

Gigabyte Tegra Note 7 11Gigabyte Tegra Note 7 12

Tvoriť na tablete kresby alebo poznámky nie je problém. Podobne ako tablety spoločnosti Samsung, aj Gigabyte pridáva do tabletu stylus (oficiálne je nazývaný ako „NVIDIA Direct Stylus“). Pomocou neho možno vytvárať ručne písané poznámky alebo je možné kresliť obrázky. Okrem toho možno stylus použiť aj na vytváranie screenshotov, resp. vybrať časť z obrazovky a uložiť ju, alebo dopísať k nej text.

Gigabyte Tegra Note 7 13Gigabyte Tegra Note 7 14

Tablet nemá výrazné slabiny a pri cene 170 eur ide o veľmi dobrú voľbu, môžeme ho odporúčať. Má výkonný procesor aj grafiku, ktorá je vhodná aj pre hráčov na hry. Je tu aj pridaná hodnota v podobe stylusu a tiež podpora výstupu na externé obrazovky v 4K rozlíšení. Za jediné nedostatky považujeme menšiu kapacitu operačnej pamäte a nižšie rozlíšenie displeja, ktorý má však nižšiu spotrebu a prispeje k lepšej výdrži 4100 mAh integrovanej batérie.

Parametre a špecifikácie:

Chipset: NVIDIA Tegra 4
Procesor: štvorjadrový; 1,8 GHz
Grafika: GeForce GPU
Pamäť: 1 GB RAM + 16 GB ROM + microSD karty (do 32 GB)
Operačný systém: Android 4.4.2 KitKat
Displej: 7“, IPS, 1280×800 px., 216 ppi, Coring Gorilla Glass 3
Fotoaparát: zadný – 5 MPx; predný – 0,3 MPx
Rozmery: 200×120×9,4 mm
Hmotnosť: 320 gramov
Batéria: Li-Ion, 4100 mAh
Frekvencie: nemá
Globálny prenos dát: nemá
Lokálny prenos dát: Bluetooth 4.0, microUSB, Wi-Fi (802.11 a/b/g/n)
Hudba: MP3 prehrávač, 3,5 mm jack
Formát SIM: nemá
Ostatné: minimalizácia aplikácií, multitasking, prehliadač dokumentov, GPS, GLONASS, akcelerometer, informačná dióda

Hodnotenie: 90%

Plusy
+ Výkonný hardvér
+ Kvalitný IPS displej
+ Plynulosť systému
+ HDMI s podporou 4K
+ Pomer cena/výkon
+ Málo predinštalovaných aplikácii

Mínusy
– Nižšie rozlíšenie displeja
– Len 1 GB RAM

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu GIGABYTE Tegra NOTE 7 GI-P1640 poskytuje server Heureka.sk

Výsledky benchmarkových testov:

Gigabyte Tegra Note 7 AnTuTu Benchmark 01Gigabyte Tegra Note 7 AnTuTu Benchmark 02
Gigabyte Tegra Note 7 AnTuTu Benchmark 03Gigabyte Tegra Note 7 AnTuTu Benchmark 04
Gigabyte Tegra Note 7 CF Benchmark 01Gigabyte Tegra Note 7 CF Benchmark 02
Gigabyte Tegra Note 7 QuadrantGigabyte Tegra Note 7 3D Mark 01
Gigabyte Tegra Note 7 3D Mark 02Gigabyte Tegra Note 7 3D Mark 03
Gigabyte Tegra Note 7 3D Mark 04Gigabyte Tegra Note 7 3D Mark 05
Gigabyte Tegra Note 7 3D Mark 06Gigabyte Tegra Note 7 3D Mark 07

Zapožičal: Gigabyte

Ďalšie odborné recenzie na tablet Gigabyte Tegra Note 7 nájdete na Recenzie.SME.sk