Domov Novinky Prichádza model strednej triedy – Samsung Galaxy C7 Pro

Prichádza model strednej triedy – Samsung Galaxy C7 Pro

Zdielať

Spoločnosť Samsung nezaháľa na poli vlajkových lodí, ale takisto ani na poli strednej a základnej triedy smartfónov. Najnovšie predstavený prírastok C7 Pro je toho dôkazom.

Ako bolo predpokladané, Galaxy C7 Pro obsahuje 5,7“ Super AMOLED s rozlíšením Full HD, pričom hardvérovým základom je osemjadrový procesor Qualcomm Snapdragonom 626. Dopĺňa ho operačná pamäť 4GB, úložisko má základnú kapacitu 64GB, ale pomocou microSD karty je rozšíriteľné na slušných 256GB. Samsung po fiasku s Galaxy Note 7 už viac nechce riskovať a C7 Pro vybavil aj vodným chladením, vďaka ktorému by sa smartfón nemal zahriať vôbec.

Ako jeden z prvých smartfónov má predný aj zadný fotoaparát rovnakého rozlíšenia – 16 MPx, s clonou len f/1,9. O bezpečnosť sa postará čítačka odtlačkov prstov v tlačidle domov. Zariadenie zatiaľ používa operačný systém Android Marshmallow vo verzii 6.0.1 s typickou nadstavbou od Samsungu – TouchWizom. Napájanie zabezpečuje obojsmerný USB-C konektor a odhadovaná cena zariadenia je 400 dolárov.

Zdroj : AndroidAuthority