Domov Novinky Allview P6 Qmax: Osemjadrový 5,95“ smartfón

Allview P6 Qmax: Osemjadrový 5,95“ smartfón

Zdielať

Allview je rumunská spoločnosť, ktorá smartfóny vyrába v Číne, ale aj napriek tomu ide o dobré zariadenia s nízkou cenou. Ich novým počinom je nadupaný smartfón P6 Qmax vyrobený z hliníku, čím je zaistená rovnováha medzi mechanickou odolnosťou a hmotnosťou.

Allview P6 Qmax3

Rozmery sú 162×82,6×9 mm, hmotnosť 174 gramov a nechýba ani podpora dvoch SIM kariet. Zaradenie ponúkne 5,95“ LCD IPS displej s Full HD rozlíšením (1920×1080 pixelov). Základ potom tvorí osemjadrový procesor MediaTek s jadrami Cortex-A7, taktovanými na 1,7 GHz, ktorému sekunduje 2 GB RAM a grafika Mali-450MP. Vnútorné úložisko ponúka 16 GB flash pamäte, ktoré je možné rozšíriť o microSD kartu do veľkosti 32 GB.

Allview P6 Qmax

Zariadenie ponúka dvojicu fotoaparátov, predný nad displejom má 5 MPx s automatickým zaostrovaním a detekciou tváre. Hlavný foťák ponúka 13 MPx s automatickým zaostrením a možnosťou nahrávania Full HD videa pri 30 fps. Samozrejme prináša aj množstvo funkcii ako detekcia tváre, krásna tvár, animované fotografie, gestá a iné.

Pod fotoaparátom sa nachádza dual LED blesk, ktorý pomôže pri zhoršených svetelných podmienkach. Fotoaparáty ponúkajú taktiež funkciu OmniBSI+ a podľa výrobcu zlepšuje citlivosť a ponúka až o 60% lepší výkon za zlých svetelných podmienok s porovnaním predchádzajúcim riešením OmniBSI.

Allview P6 Qmax2

Allview P6 Qmax je napájaný batériou, ktorá má kapacitu 3000 mAh a poskytne 300 hodinovú vydrž v pohotovostnom režime a 13 hodín hovoru. V smartfóne je prítomná aj funkcia šetrenia batérie, ktorá predlžuje výdrž o 20%. Vstavaný zosilňovač a reproduktor ponúkne vysoko kvalitný zvuk pri počúvaní piesní, sledovaní filmov a hraní hier. Jednotlivými gestami si ľahko môžte zapnúť jednotlivé aplikácie ako fotoaparát, hudbu, fotoalbum a iné.

Operačným systémom je staršia verzia Android 4.4.4 KitKat, no pevne veríme, že bude aktualizovaný na novšiu verziu Android 5.0 Lollipop. Cena smartfónu je stanovená na 899 zlotych, čo je v prepočte približne 215 eur.

Zdroj: Allview