Domov Novinky LG Band Play má masívny zvuk a vysokú cenu

LG Band Play má masívny zvuk a vysokú cenu

Zdielať

LG sa snaží vytvárať unikátne zariadenia, medzi ktoré patrí aj najnovšia vlajková loď LG G4 s koženým zadným krytom či mierne ohnutým displejom. Ich najnovší smartfón Band Play sa ale snaží zaujať niečím, čo nie je až taký dôležitý parameter pri výbere smartfónu – zvukom.

lg band play

Parametrami sa radí do nižšej strednej triedy a bude to mať v silnej konkurencií veľmi ťažké. Veľký 5“ displej dostal priemerné rozlíšenie 1280×720 pixelov. Základ tvorí štvorjadrový procesor Qualcomm Snapdragon 410 taktovaný na 1,2 GHz a 2 GB operačnej pamäte. Na dáta bude určených 16 GB s možnosťou rozšírenia o microSD karty, zatiaľ čo o napájanie sa postará vymeniteľná batéria s kapacitou 2300 mAh.

Nezabudlo sa ani na fotoaparáty, predný 5 MPx či hlavný 13 MPx by mali poskytnúť dostatočné fotografie pri každej príležitosti. Operačný systém je najnovší Android 5.1 Lollipop a výrobca dáva do pozornosti Focus mode, ktorý nechá používateľa sústrediť sa iba na prácu tým, že odpojí všetky dátové siete či automaticky presmeruje hovory.

lg band play 02

Najzaujímavejšou vlastnosťou budú reproduktory s výkonom až 1 Watt, obohatené budú aj o prémiový handset QuadBeat 3. Za toto si ale výrobca nechá poriadne zaplatiť, na domácom trhu v Južnej Kórei príde smartfón do predaja tento týždeň za cenu 356 dolárov, čo je zhruba 320 eur. Za túto cenu dnes už zoženiete špičkový smartfón s najvýkonnejšími komponentami, aké sú dostupné na trhu. Práve preto to bude mať tento telefón bojujúci len reproduktormi veľmi ťažké.

Zdroj: GSMArena