Domov Novinky Odpoveď spoločností s jadrom GeForce na Radeon RX 500

Odpoveď spoločností s jadrom GeForce na Radeon RX 500

Zdielať

S vydaním série AMD Radeon RX500 prišlo rozhodnutie niektorých výrobcov GeForce kariet rapídne znížiť cenu nižších modelov. Spoločnosť Gainward znížila cenu svojej edície dual na necelých 260 eur, čím dokáže konkurovať rivalom zo strany AMD. Čo nám táto lacná varianta ponúkne?

Enormne veľké balenie s malým obsahom, tým je Gainward známy. Ale dobrá a kvalitná vec toho veľa nepotrebuje. Krabica obsahuje manuál ku karte a k taktovaciemu softwaru Expertool, inštalačný disk s týmto programom a ovládačmi ku karte a konečne grafickú kartu. Manuál, ovládače i program Expertool je možné stiahnuť aj zo stránky výrobcu.

Grafickú kartu napája dodatočne jeden 6-pin zo zdroja a doporučený zdroj je minimálne 400W. Jej základné frekvencie sú 8008 MHz memory a 1506 MHz core. V skrinke so základným airflowom dosahuje maximálnu teplotu 70 °C. Lopatky na vrtuliach sú poctivé kovové – žiaden lacný plast. Karte stačí pasívne chladenie, aktívny chladič v podobe dvoch ventilátorov sa spúšťa až pri teplote 50 °C. Jednoduchý a decentný vzhľad karty neruší nič prehnané alebo nepríjemné.

Overlock Overclock software Expertool má jednoduché ovládanie a príjemné rozhranie. Karta je vhodná k nadpriemerne veľkému pretaktovaniu. Jej rekordné sú hodnoty 9100 MHz memory a 2011 MHz core pri použití +26 % voltáže. A tu končí výnimočnosť tejto karty. Karta nemá žiadne špecifické rysy, ani doplnkové ozdoby či LED podsvietenie. Konkurenčné modely iných výrobcov majú problém dosiahnuť podobné či zhodné hodnoty výkonu.