Domov Novinky NVIDIA predstavuje nové Pascaly do rodiny Quadro

NVIDIA predstavuje nové Pascaly do rodiny Quadro

Zdielať

NVIDIA dnes predstavila nové modely P4000, P2000, P1000, P600 a P400, ktoré vychádzajú z architektúry Pascal. Tie transformujú pracovné stanice do superpočítačov s prevratnými funkciami pre profesionálne pracovné postupy v mnohých priemyselných odvetviach s GP100-GPU a 16 GB HBM2.

Pracovné postupy v dizajne, strojárstve a ďalších oblastiach, ale aj virtuálnej realite sa rýchlo vyvíjajú a potrebujú splniť exponenciálny rast objemu dát a rastúcu zložitosť. K rozšíreniu možností poskytujú tieto nové grafiky používateľom potrebnú výpočtovú hybnú silu, ktorá prinášajú dvojnásobný výkon, než predchádzajúce generácie a to aj vrátane rýchlych pamätí.

„Profesionálne pracovné postupy sú teraz naplnené umelou inteligenciou, virtuálnou realitou a fotorealizmom. Spoločne vytvárajú nové výzvy pre našich najnáročnejších používateľov,“ povedal Bob Pette, viceprezident pre profesionálne vizualizácie, NVIDIA. „Naše nové Quadro grafické karty poskytujú grafický a výpočtový výkon potrebný na riešenie týchto problémov. A tým, že zjednocujú výpočty a dizajn, Quadro GP100 transformuje priemernú pracovnú stanicu s výkonom superpočítača.“

Nová generácia grafík umožňuje miliónom inžinierov, dizajnérov, vedcov a umelcov zjednotiť simulácie, HPC, vizualizáciu a dizajn. GP100 kombinuje bezprecedentnou dvojnásobnú presnosť výkonu s 16 GB veľmi širokého pásma pamäte (HBM2), takže používatelia môžu vykonávať simulácie počas procesu návrhu a zbierať realistické multifyzikálne simulácie rýchlejšie ako kedykoľvek predtým.

Zákazníci môžu kombinovať dve GP100 GPU s technológiou NVLink, s rozsahom 32 GB HBM2 vytvoriť masívne vizuálne počítačové riešenia na jednotlivých staniciach. Nové karty dokončujú celú radu NVIDIA Quadro Pascal vrátane skôr oznámeného P6000, P5000 a mobilných GPU. Celá séria podporuje najnovšiu NVIDIA CUDA 8 výpočtovú platformu, poskytujúci vývojárom prístup k funkciám nových výkonných Pascalov v nástrojoch pre vývojárov, vylepšenie výkonu a nových knižníc, vrátane NVGraph.

Zdroj: Guru3D