Domov Novinky NuAns Neo: Japonský dizajnový kúsok s Windows 10 Mobile

NuAns Neo: Japonský dizajnový kúsok s Windows 10 Mobile

Zdielať

Mnoho výrobcov smartfónov sa v poslednej dobe zameriava na dizajn, avšak paleta farebných prevedení je takmer vždy tá istá. Čierna, biela, šedá, zlatá a niekedy aj modrá či červená. To ale vždy nestačí a preto prišli spoločnosti ako Motorola, ktoré ponúkajú možnosť prispôsobiť si zariadenie podľa predstáv zákazníka. Táto možnosť má ale nevýhodu, keďže farebné prevedenie už nie ste schopní zmeniť kvôli unibody konštrukcii.

NuAns Neo 01

Preto na veľtrhu CES predstavila japonská spoločnosť NuAns svoj smartfón s názvom Neo. Jeho špecifikácie patria do vyššej strednej triedy, procesorom je totiž osemjadrový Snapdragon 617 spolu s 2 GB RAM a jeho displej má len HD (1280×720) rozlíšenie. Tento smartfón ale zaujme niečím iným, a to síce trochu hrubým (11,3mm), ale prispôsobiteľným dizajnom.

NuAns Neo 02

Ponúka totiž viac ako 64 kombinácii zadného krytu, keďže ten je odnímateľný a rozdelený na dve časti – vrchnú a spodnú. Dostupných prevedení týchto krytov je mnoho – či už ide o lesklý plast, drevo, pštrosiu alebo hadiu kožu alebo aj mnoho iných. Nanešťastie, nie je známe, či tento smartfón dorazí aj na Slovensko či do Európy. Jedno je ale isté – jedná sa o dizajnovo najprispôsobiteľnejší smartfón so systémom Windows 10 Mobile.

Zdroj: Engadget