Domov Novinky LG Super UHD televízory prichádzajú na CES aj s 8K modelom

LG Super UHD televízory prichádzajú na CES aj s 8K modelom

Zdielať

Spoločnosť LG na tohtoročnej konferencii CES 2016 hrá na kartu televíziám. Mnohé z týchto kúskov budú aj vlajkovými loďami a to v rozlíšení 4K, či dokonca 8K! Preto tieto televízory dostali aj názov Super UHD. LG vsadilo na LCD/LED displeje z dôvodu spätnej kompability aj s HDR obsahom. Televízory sa predstavia v troch hlavných triedach, pôjde o: UH9500, UH8500 a UH7700. Tieto rady pokrývajú televízory s uhlopriečkou 49-86“, ktoré sa opierajú o IPS displeje, od ktorých si LG sľubuje minimálne odrazy prostredia, vernosť farieb a vynikajúci kontrast.

LG SUPER UHD-970-80

Tieto televízory sú vďaka takému vysokému rozlíšeniu a aj ploche užitočné pre HDR Plus, teda HDR 4K obsah a jeho reprodukciu, nejde o štandardné HDR. Hlavným lákadlom môže byť aj engine zabudovaný v televízore, ktorý umožňuje konverziu SDR-HDR. Obsah takto skonvertovaný sa podobá HDR, je mu teda aspoň príbuzný. Modely UF9500 a UF8500 obsahujú aj Color Prime Plus funkciu, ktorá umožňuje širokú paletu dostupných farieb. Vďaka tomuto sa tieto rady televízorov postarajú o najvernejšie farby, konkrétne sa jedná až o miliardu možných farieb. Vďaka tejto funkcii môžeme hovoriť o Super UHD.

lg_televizory_ces

Vďaka tejto funkcii môžu televízory vygenerovať až miliardu farieb. Zaujímavosťou je najmä hrúbka, ktorá dosahuje 6,6mm, preto televízorom priradíme aj ultra-thin titul. Okraje televízora budú veľmi tenké a ponúknu adekvátny komfort pri sledovaní. Vďaka funkcii LG Magic Sound Tuning bude možné televízor prispôsobiť na zvuky pre každú miestnosť zvlášť. Asi najväčším trhákom bude predstavenie 8K UHD televízora tejto značky, no ohľadom tohto typu televízora doteraz neboli zverejnené žiadne informácie. Všetky z dostupných televízorov sa budú predávať s operačným systémom webOS 3.0.

Zdroj: TechRadar