Domov Novinky Microsoft vydáva aktualizáciu pre OneDrive. Čo prinesie?

Microsoft vydáva aktualizáciu pre OneDrive. Čo prinesie?

Zdielať

Microsoft OneDrive má 15 rokov, má prepracovanú úvodnú stránku s novými funkciami.

Spoločnosť oslavuje 15-ročné výročie svojej cloudovej úložnej služby OneDrive vydaním nových funkcií a osvieženého dizajnu. S najnovšou aktualizáciou dostane služba novú úvodnú stránku s názvom OneDrive Home a bude obsahovať možnosť Nedávne zobrazenie, ktorá používateľom umožní filtrovať a vyhľadávať dokumenty a určovať priority svojej práce. Pribudne aj stĺpec Aktivita, v ktorom sa budú zobrazovať najnovšie nevidené úpravy, zmienky a komentáre k zdieľaným dokumentom. Spoločnosť tiež zaviedla novú sekciu Rýchly prístup, v ktorej sa zobrazujú najčastejšie navštevované priestory. Používatelia mobilnej aplikácie v Austrálii navyše získajú novú funkciu fotopríbehu.

Technologický gigant prostredníctvom utorkového príspevku na blogu podrobne opísal nové funkcie, ktoré cloudová služba zavádza pri príležitosti 15. výročia svojho vzniku. Ako už bolo spomenuté, nové úvodné prostredie OneDrive Home bude zobrazovať zoznam najdôležitejších súborov používateľov so všetkými aktualizáciami aktivít. Zobrazenie Nedávne sa bude zobrazovať priamo na prepracovanej domovskej stránke a používatelia by mohli filtrovať a vyhľadávať dokumenty na základe typu súboru: Excel, PowerPoint, PDF a Word. Spoločnosť tiež zaviedla stĺpec Aktivita v zobrazení Moje súbory na prístup k komentárom vo vláknach, poznámkam, @menám, spoluautorstvu v reálnom čase a zvýrazňovaniu. Zobrazí najnovšie, neviditeľné úpravy a zmeny v zdieľaných dokumentoch.

Ďalej je k dispozícii nová sekcia Rýchly prístup, kde môžu používatelia nájsť a pripnúť svoje najčastejšie navštevované priestory. Tá sa bude zobrazovať na ľavej strane domovskej stránky. Používatelia mobilnej aplikácie v Austrálii navyše získajú funkciu fotopríbehu. Táto funkcia umožní používateľom súkromne zdieľať fotografie a videá s rodinou a priateľmi na rôznych zariadeniach. Na získanie funkcie OneDrive Home sa bude čakať, keďže Microsoft tvrdí, že ju začne zavádzať v najbližších mesiacoch. K dispozícii bude pre používateľov OneDrive pre prácu a školy. Spoločnosť potvrdila, že funkciu fotopríbehu zavedie v Spojených štátoch a ďalších regiónoch neskôr v tomto roku.

Zdroj