Domov Novinky Samsung Galaxy Z Fold 4 s lepšími fotoaparátmi a dizajnom

Samsung Galaxy Z Fold 4 s lepšími fotoaparátmi a dizajnom

Zdielať

Samsung hovorí, že prvé dve generácie Galaxy Z definovali kategóriu skladacích zariadení.

Tretia generácia Z Fold sa zamerala na zlepšenie odolnosti, multitaskingu a podpory pera S Pen. Teraz prišiel štvrtý Fold v poradí s lepšou ergonómiou, ešte väčším množstvom funkcií na zvýšenie produktivity a pozoruhodným vylepšením fotoaparátu. Samsung Galaxy Z Fold 4 je o 3,1 mm kratší ako jeho predchodca, ale nie je širší. V zatvorenom stave meria presne 67,1 mm. Tenšie rámčeky však umožnili firme urobiť krycí displej o 2,7 mm širší. Tým sa zmenil jeho pomer strán zo štíhleho 24,5:9 na rozumnejší (aj keď stále vysoký) 23:9. Skladací model je tiež tenší, v otvorenom stave meria 6,3 mm a v zatvorenom 15,8 mm (oproti 6,4 mm a 16 mm) a navyše je o 8 gramov ľahší, jeho hmotnosť klesla na 263 gramov. V otvorenom stave má displej stále uhlopriečku 7,6″, ale pomer strán je teraz 6:5 (oproti 6,2:5). Rovnako ako predtým má tento displej adaptívnu obnovovaciu frekvenciu až 120 Hz a typický jas 1000 nitov. Oblasť nad kamerou pod displejom má vyššiu hustotu pixelov, vďaka čomu je menej viditeľná.

Rám je vyrobený z hliníka Armor Aluminum, krycí displej a zadný panel  používa ochranu skla Gorilla Glass Victus+. Telefón má stupeň odolnosti voči vode IPX8 (možno ho ponoriť do 1,5 metra sladkej vody až na 30 minút). Oba nové telefóny Z boli nezávisle certifikované na skladanie až 200-tisíc krát. Trojitý fotoaparát na zadnej strane je prevzatý z modelov Galaxy S22 a S22+. Je vybavený 50 MPx hlavným modulom s väčším snímačom, ktorý zachytí o 23% viac svetla. Medzi vylepšenia fotoaparátu patrí aj vylepšená OIS a EIS. Nový 10 MPx teleobjektív približuje veci vďaka 3-násobnému optickému zväčšeniu (oproti 2-násobnému), digitálny „vesmírny zoom“ dosahuje 30-násobné zväčšenie. Ultraširokouhlý fotoaparát s rozlíšením 12 MPx sa nedočkal väčších zmien. Pre porovnanie, model Z Fold 3 mal trojitú zostavu 12 MPx fotoaparátov. Skladacia forma umožňuje niektoré jedinečné režimy snímania. Napríklad pri priblížení sa na polovici displeja zobrazí „mapa priblíženia“, ktorá uľahčuje rámovanie záberu. Fold 4 je vybavený výkonným a efektívnym čipsetom Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 v spojení s 12GB RAM. Kapacita úložiska je 256GB alebo 512GB, v niektorých regiónoch je k dispozícii 1TB variant.

Kapacita batérie je rovnaká ako predtým, teda 4400 mAh. Hoci systém nabíjania nesie rovnaký 25W výkon, v skutočnosti je rýchlejší ako minuloročný model. Teraz sa za 30 minút nabíjania dostanete z vybitej batérie na 50%, Fold 3 sa v našich testoch dostal len na 33%. Podporované je aj 15W bezdrôtové nabíjanie. Zaujímavosťou je, že v spodnej časti je panel úloh podobný PC (podobne ako DeX), ktorý používateľovi poskytnee okamžitý prístup k obľúbeným aplikáciám, nedávnym aplikáciám a dokonca aj kombináciám aplikácií. Môžete mať napríklad vedľa seba Facebook a Facebook Messenger (alebo dokonca tri a viac aplikácií naraz). Samotný Facebook bol optimalizovaný pre 7,6″ obrazovku a zobrazí celú časovú os plus ponuku. YouTube, Netflix, Disney+ a Microsoft Teams sú optimalizované tak, aby čo najlepšie využili skladací faktor. Niektoré aplikácie si obľúbili najmä veľký vnútorný displej, napr. aplikácie Outlook, Office a Teams od spoločnosti Microsoft, ako aj Meet od spoločnosti Google ponúkajú funkcie podobné tabletu.

Zdroj