Domov Novinky Je toto budúcnosť nabíjania elektromobilov?

Je toto budúcnosť nabíjania elektromobilov?

Zdielať

Problémom elektrických vozidiel je, že ich prijatie rastie rýchlejšie ako infraštruktúra.

Trvá mesiace alebo dokonca roky, kým sa vytvorí dostatočne veľká nabíjacia sieť pre elektromobily, ktorá bude slúžiť súčasným potrebám, ale denne si ich kupujú desaťtisíce ľudí. Ako sa dá takýto problém vyriešiť? Robotické nabíjačky, hovorí jeden startup zo Seattlu. Autonómne robotické nabíjačky Autev, označované za budúcnosť nabíjania elektromobilov, sa pohybujú a nabíjajú elektromobily kdekoľvek sa nachádzajú, namiesto toho, aby auto muselo byť pripojené ku nabíjacej stanici. Tieto autonómne nabíjačky na kolesách pomáhajú pokryť oblasti, v ktorých ešte nie je vybudovaná nabíjacia infraštruktúra, vzhľadom na ich schopnosť pohybovať sa od auta k autu a nabíjať každé z nich. To zase pomáha zvýšiť predaj elektromobilov, pretože umožňuje ľuďom, ktorí predtým váhali, aby sa s väčšou dôverou rozhodli pre elektromobily, pretože vedia, že sa môžu spoľahnúť na nabíjacie služby spoločnosti.

Robot Autev je malé zariadenie na štyroch kolesách, ktoré sa môže autonómne pohybovať po parkoviskách a nabíjať elektromobily pomocou batérií, ktoré sú v ňom umiestnené. Používatelia môžu privolať robota pomocou aplikácie, a keď robot dorazí na miesto určenia, stačí len zapojiť jeho nabíjaciu zásuvku do auta. Potom sa môžete venovať svojim záležitostiam s plným vedomím, že vaše auto sa medzitým nabíja. Autev ponúka riešenie mobilného napájania, ktoré možno rýchlo implementovať na riešenie rastúceho dopytu po elektrických vozidlách bez potreby ďalšej stálej infraštruktúry, čo vedie k väčšej nákladovej efektívnosti a škálovateľnosti.

„Náš prieskum trhu ukázal, že na trhu existuje obrovská medzera medzi nárastom počtu elektrických vozidiel v uliciach a tým, ako rastie infraštruktúra na nabíjanie elektrických vozidiel. Budovanie nových verejných nabíjacích staníc alebo vyhradených parkovacích miest na nabíjanie EV v oblastiach spoločného parkovania predstavuje logistické výzvy,“ hovorí zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Osama AlSalloum. Spoluzakladateľ a prevádzkový riaditeľ Syd Manna dodáva: „Vyvinuli sme autonómneho nabíjacieho robota, ktorý dokáže zabezpečiť nabíjanie na požiadanie všade tam, kde je to potrebné. Naša technológia znižuje potrebu pevnej nabíjacej infraštruktúry a majiteľom elektromobilov umožňuje pohodlnejšie nabíjanie.“

Cieľom spoločnosti je sprístupniť flotily týchto robotov prevádzkovateľom autoservisov na komerčné využitie do začiatku budúceho roka. Títo prevádzkovatelia budú platiť mesačný poplatok a budú generovať príjmy od zákazníkov, ktorí budú používať nabíjačky robotov, ako aj z reklamy, ktorá sa bude zobrazovať na displejoch robotov.

Zdroj