Domov Novinky Google plánuje veľké mazanie účtov. Prečo?

Google plánuje veľké mazanie účtov. Prečo?

Zdielať

Gigant plánuje vymazávať staré a neaktívne účty.

Týka sa to používateľov a ich účtov, ktoré nie sú dlhodobo používané alebo ktoré vykazujú dlhodobú neaktivitu. Týmto krokom sa firma snaží zlepšiť bezpečnosť a ochranu údajov svojich používateľov. Má v pláne vymazať účty, ktoré boli neaktívne po dobu minimálne dvoch rokov. Pred samotným vymazaním účtu však Google zašle upozornenie a dá používateľovi možnosť prejaviť záujem o zachovanie účtu. Ak používateľ nevyjadrí záujem a nevykoná žiadne aktivity v rámci účtu, účet bude definitívne vymazaný. Cieľom tejto iniciatívy je odstrániť zbytočné a nepoužívané účty, čo zabezpečí nielen väčšiu efektivitu, ale aj väčšiu ochranu súkromia pre aktívnych používateľov.

Zároveň sa tým firma snaží minimalizovať riziko, že neaktívne účty by mohli byť zneužité alebo ohrozené bez vedomia ich vlastníkov. Je dôležité si uvedomiť, že ak chcete zachovať svoj účet, je potrebné pravidelne prihlasovať sa a vykonávať aktivity, aby ste preukázali svoju aktivitu. Takto zabezpečíte, že váš účet zostane aktívny a nebude vymazaný podľa nových pravidiel spoločnosti. Neaktívne účty môžu predstavovať riziko, pretože sú potenciálnymi cieľmi pre hackerské útoky alebo zneužitie osobných údajov. Vymazanie týchto účtov znižuje potenciálnu hrozbu pre bezpečnosť používateľov. Ďalším dôvodom je zvýšenie efektivity služieb.

Staré a neaktívne účty zaberajú miesto na serveroch a prípadne spomaľujú systém. Odstránenie týchto účtov pomáha optimalizovať infraštruktúru a poskytnúť lepšiu a rýchlejšiu skúsenosť pre aktívnych používateľov. Vymazanie účtu znamená aj straty prístupu k prípadným dátam, e-mailom, fotografiám a iným obsahom uloženým v tomto účte. Preto je dôležité, aby používatelia, ktorí chcú zachovať svoje údaje, pravidelne vykonávali aktivity v rámci účtu a prejavovali záujem o jeho zachovanie.