Domov Novinky Huawei Mate 10 Pro je dostupný na slovenskom trhu

Huawei Mate 10 Pro je dostupný na slovenskom trhu

Zdielať

Spoločnosť Huawei spustila u vybraných partnerov predobjednávky najnovšieho modelu Huawei Mate 10 Pro. Tento výkonný 6“ smartfón je dostupný v predpredaji za odporúčanú maloobchodnú cenu 799 eur. V rámci predobjednávok, ktoré potrvajú do konca novembra (alebo do vypredania zásob), dostanú zákazníci špeciálnu 360 EnVizion kameru v hodnote 189 eur.

Spoločnosť nedávno v Mníchove predstavila svoju novú vlajkovú loď Huawei Mate 10 Pro. Zariadenie je poháňané procesorom s umelou inteligenciou (AI) Kirin 970 a je vybavené najnovšou generáciou duálneho fotoaparátu, na vývoji ktorého spolupracovala spoločnosť Leica. Hlavný fotoaparát disponuje 12 MPx RGB (farebným) a 20 MPx monochromatickým (čierno-bielym) snímačom, optickou stabilizáciou obrazu a clonou f/1.6 pre oba objektívy, bokeh efektom a digitálnym zoomom s podporou AI.

Fotoaparát je vybavený špeciálnymi funkciami, ako napríklad rozpoznávanie scény a objektov v reálnom čase. Snímač si teda automaticky vyberá optimálne nastavenia na základe objektu a prostredia. Mate 10 Pro podporuje pokročilú funkciu digitálneho priblíženia s detekciou pohybu pomocou AI pre jasnejšie portréty a ostrejšie snímky objektov. Smartfón prináša tiež celosklenený 6“ FullView displej a symetricky zakrivené telo na všetkých štyroch stranách pre pohodlné držanie. Na zadnej strane zariadenia je vytvorený reflexný pás, ktorý zvýrazňuje nový duálny fotoaparát Leica.

Smartfón je osadený najnovším čipsetom HiSilicon Kirin 970. Nová nadstavba používateľského prostredia EMUI 8.0 optimalizuje výkon a má množstvo užitočných funkcií. Napríklad funkcie umelej inteligencie, ktoré plne využívajú možnosti nového procesora Kirin 970; prekladový softvér, ktorý prináša rýchlejší a presnejší interaktívny preklad alebo jednoduchá projekčná funkcia na pripojenie na väčšiu obrazovku. Zariadenie taktiež dokáže na základe naučených skúseností predvídať použitie aplikácií a spravuje pamäť tak, aby sa najvyužívanejšie aplikácie načítali rýchlejšie.